Trabzon Dsi Misafirhanesi

Trabzon Dsi Misafirhanesi
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Trabzon Dsi Misafirhanesi, Trabzon İli Merkez İlçesi Trabzon – Rize karayolu üzerinde bulunmaktadır. Deniz manzaralı odaları temiz ve düzenli yemekleri lezzetli olması ile merkezi konumda bulunduğundan oldukça talep gören misafirhanelerden biridir. Güler yüzlü personeli rahat ve konforlu konaklama yapabileceğiniz deniz manzaralı kafesinde sıcak içecekler içip güzel vakit geçirebileceğiniz bir misafirhanedir. Trabzon misafirhane listesi için en çok tercih edilen Dsi misafirhanesidir. Beş yıldızlı otel konforu sunan misafirhanede günü birlik konaklama veya tatil tercihleriniz için değerlendirilebilecek yerden biridir.

 

Trabzon, Karadeniz Bölgesi’nin doğusunda yer alan tarihi ve turistik bir şehirdir. Hem doğal güzellikleri hem de tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ünlüdür. Ayrıca Karadeniz’in lezzetli yemekleriyle de meşhurdur.

Trabzon’da konaklamak için kamu misafirhaneleri ve özel oteller bulunmaktadır. Trabzon Dsi Misafirhanesi de bunlardan biridir. Trabzon Dsi Misafirhanesi, Trabzon şehir merkezinde yer almakta ve şehirdeki birçok turistik yere kolayca ulaşım imkanı sunmaktadır. Fiyatları da oldukça uygun ve konforlu bir konaklama imkanı sunmaktadır. Ayrıca misafirhane içerisinde yemekhane, otopark ve kablosuz internet hizmeti de bulunmaktadır.

Trabzon’da gezilecek yerlerin sayısı oldukça fazladır. Bunlardan bazıları şunlardır:

 1. Ayasofya Müzesi: 13. yüzyılda yapılmış olan Ayasofya, Trabzon’un en önemli tarihi yapılarından biridir. İçerisinde freskler ve mozaikler bulunmaktadır.
 2. Trabzon Kalesi: MÖ 200’lü yıllarda yapılmış olan Trabzon Kalesi, şehrin simgesi haline gelmiştir. Kale içerisinde müze ve restoranlar bulunmaktadır.
 3. Uzungöl: Trabzon’un Çaykara ilçesinde yer alan Uzungöl, doğal güzellikleri ile ünlüdür. Göl çevresinde yürüyüş yapabilir, doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.
 4. Boztepe: Şehrin en yüksek noktası olan Boztepe, muhteşem manzarası ile ünlüdür. Teleferik ile çıkabilir veya araç ile tırmanabilirsiniz.
 5. Atatürk Köşkü: Trabzon’un Soğuksu semtinde yer alan Atatürk Köşkü, şehirdeki en önemli tarihi yapılarından biridir. Cumhuriyet tarihinin önemli olaylarına ev sahipliği yapmıştır.

Trabzon’da yemek yemeden dönmemeniz gereken birçok lezzetli yemek bulunmaktadır. Özellikle hamsi tava, kuymak, laz böreği ve akçaabat köfte Trabzon’un ünlü yemekleri arasındadır.

 

Devlet Su İşleri 22. Bölge Şube Müdürlüğüne bağlı olan Trabzon Dsi Misafirhanesi Trabzon‘da ucuz konaklama için kurulmuş bir misafirhanedir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan Trabzon Dsi Misafirhanesi, Trabzon’ da ucuza kalınabilecek  yerlerden biridir.

 

 

 

Trabzon ‘da Gezilecek Yerler;

 • Atatürk Köşkü
 • Trabzon Müzesi
 • Ayasofya Müzesi
 • Trabzon Kalesi
 • Sümela Manastırı
 • Tarihi Bakırcılar Çarşısı
 • Vazelon Manastırı
 • Çal Mağarası
 • Uzungöl

 

Trabzon Dsi Misafirhanesi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2023 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2023 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.

Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce misafirhane ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

Trabzon Dsi Misafirhanesi İletişim Numaraları

Trabzon Dsi Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; Oda fiyatlarını öğrenmek, rezervasyon yaptırmak veya bilgi almak için;

Tel: 0462 334 11 05

numarasından iletişime geçebilirsiniz.

 

Trabzon Dsi Misafirhanesi Adresi

Trabzon Dsi Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Yalıncak Mahallesi, Trabzon Rize Devlet Karayolu Üzeri  Merkez/Trabzon

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete ’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Yazılar

Popüler Misafirhaneler