Şehir Ara

Rize Dsi Misafirhanesi

5/5
Rize DSİ Misafirhanesi

Rize Dsi Misafirhanesi, Rize merkez de bulunmaktadır. Devlet Su İşleri 22. Bölge Müdürlüğü 224. Şube Müdürlüğüne bağlı olan Rize Dsi Misafirhanesi Rize de yapılacak tatil, iş gezisi ve yol üstü konaklamalar için kullanılabilecek ucuz ve temiz bir misafirhanedir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir misafirhanedir.

 

Rize, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. Yöresel lezzetleri, doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla turizm açısından oldukça önemli bir şehirdir. Şehirde, seyahat edenler için uygun fiyatlı ve konforlu konaklama seçenekleri sunan Rize Dsi Misafirhanesi, ziyaretçiler için önemli bir seçenek olabilir.

 

Rize Dsi Misafirhanesi, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından işletilmektedir ve Rize merkeze yaklaşık 5 km uzaklıkta, Atatürk Mahallesi’nde bulunmaktadır. Misafirhane, hem tek kişilik hem de çift kişilik oda seçenekleri sunmaktadır. Odalar, temiz ve düzenli bir şekilde hazırlanmıştır ve konforlu bir konaklama için gerekli tüm olanaklara sahiptir.

 

Rize Dsi Misafirhanesi fiyatları oldukça uygun seviyededir. Konaklama ücretleri, oda tipine ve konaklama süresine göre değişebilir. Misafirhane, gerekli durumlarda fatura da kesmektedir. Ayrıca, otopark imkanı da bulunmaktadır.

 

Rize Dsi Misafirhanesi dışında, Rize kamu misafirhaneleri bulunmaktadır. Bu misafirhaneler, yine Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından işletilmektedir.

 

Rize Dsi Misafirhanesi, Rize’de konaklama seçenekleri arayanlar için uygun bir seçenektir. Temiz, düzenli ve konforlu odaları ile dikkat çeken misafirhane, uygun fiyatlarıyla da tercih edilebilir bir konaklama imkanı sunmaktadır. Rize’de seyahat ederken, Rize Dsi Misafirhanesi fiyatları ve diğer konaklama seçenekleri hakkında araştırma yapmak, rahat ve keyifli bir tatil geçirmenize yardımcı olabilir.

 

Devlet Su İşleri misafirhanelerinde kendi personellerinden ziyade dışarıdan sivil vatandaşlarında misafir olarak konaklama yapabilirler. DSİ misafirleri genellikle temiz ve rahat bir konaklama yapılabilecek işletmelerdir. Odalarda TV, mini buzdolabı, klima, elbise dolabı, banyo ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır. 

 

 

 

 

Rize ’ de Gezilecek Yerler;

 • Rize Kalesi
 • Rize Müzesi
 • Ziraat Çay Bahçesi
 • Fırtına Deresi
 • Zilkale
 • Ayder Yaylası
 • Anzer Yaylası
 • Elevit Yaylası
 • Gito Yaylası
 • Kaçkar Dağları Milli Parkı
 • Kıble Dağı Cami
 • Gelin Tülü Şelalesi
 • Pokut Yaylası
 • Hazindak Yaylası
 • Palovit Şelalesi
 • Çinçiva Köyü

 

Rize Dsi Misafirhanesi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.

Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

Oda Kamu Sivil
Duble Yataklı Tek Kişilik Oda 120 180 
Duble Yataklı Oda 150 220
İki Kişilik Oda 90 130
Üç Kişilik Oda 80 110
Dört Kişilik Oda 60 90

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Öğretmenevi ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

Rize Dsi Misafirhanesi İletişim Numaraları

Rize Dsi Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; Oda fiyatlarını öğrenmek, rezervasyon yaptırmak veya bilgi almak için;

Tel:0464 214 46 96

 

 

Rize Dsi Misafirhanesi Adresi

Rize Dsi Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; İslampaşa, Kurtuluş Sk. No:38, 53020 Merkez/Rize 

 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete ’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir