Kıbrıs Ptt Misafirhanesi

misafirhane fiyatları
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Kıbrıs Ptt Misafirhanesi, Kıbrıs misafirhaneleri arasında konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Kıbrıs Kamu Misafirhaneleri ucuz konaklama ve kaliteli hizmet ile talep görmektedir. Girne Ptt Misafirhanesi fiyatları diğer konaklama işletmelerinden uygun olması sebebiyle tercih edilmektedir.

 

Kıbrıs PTT Misafirhanesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yer alan bir konaklama tesisi olarak hizmet vermektedir. Misafirhane, konuklarına rahat ve konforlu bir konaklama sunmaktadır. Odalar temiz ve düzenlidir ve ihtiyaçlarınız için gerekli tüm olanaklara sahiptir. Ayrıca, PTT Misafirhanesi’nin konumu da oldukça avantajlıdır. Girne’nin merkezinde yer alması sebebiyle, Kıbrıs’taki pek çok turistik yere kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Girne Misafirhaneleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yer alan kamu kurum ve kuruluşlarına bağlı olarak işletilen konaklama tesisleri olarak hizmet vermektedir. Kıbrıs misafirhaneleri, modern ve şık bir tasarıma sahip olan odaları ile dikkat çekmektedir. Konuklarına yüksek kaliteli hizmet sunan Girne Misafirhaneleri, mükemmel bir konumda yer almaktadır. Girne Misafirhaneleri, Girne Limanı’na yakın bir konumda yer almaktadır ve yürüme mesafesinde birçok restoran, kafe ve turistik mekan bulunmaktadır.

 

Kıbrıs’taki bu misafirhanelerde konaklamak isteyenler için fiyatlar oldukça uygun ve rekabetçidir. Girne Misafirhaneleri çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Tek kişilik odalardan, aile odalarına kadar birçok seçenek bulabilirsiniz. Fiyatlar, seçtiğiniz oda tipine, konaklama süresine ve sezonuna göre değişebilir.

 

Kıbrıs’ta bulunan PTT Misafirhanesi ve Girne Misafirhaneleri, konuklarına rahat ve konforlu bir konaklama sunmaktadır. Hem Kıbrıs PTT Misafirhanesi uygun fiyatlarla birçok konaklama seçeneği sunmaktadır. Kıbrıs’ta tatil yapmayı planlıyorsanız, bu misafirhaneleri tercih edebilirsiniz.

 

Kıbrıs’ da Gezilecek Yerler;

Kıbrıs, tarihi ve doğal güzellikleriyle turistler için oldukça çekici bir destinasyondur. Kıbrıs’ta gezilecek yerler arasında şunlar bulunmaktadır:

 1. Girne Kalesi: 7. yüzyılda inşa edilmiş bu kale, Girne’nin sembolik bir yapıtıdır. Kale içinde Kıbrıs Müzesi de bulunmaktadır.
 2. Bellapais Manastırı: 13. yüzyılda inşa edilmiş olan bu manastır, Kıbrıs’ın en iyi örneklerinden biridir. Manastırın yanındaki Bellapais Köyü de ziyaret edilebilir.
 3. St. Hilarion Kalesi: Girne yakınlarında yer alan bu kale, Disney’in ‘Beyaz Saray’a benzerliği ile ünlüdür. Kale, 11. yüzyıldan kalma ve harika manzaralara sahiptir.
 4. Karpaz Yarımadası: Kıbrıs’ın doğu ucunda yer alan Karpaz Yarımadası, doğal güzelliği ile ünlüdür. Burada Akdeniz fokları, Caretta Caretta kaplumbağaları ve yaban keçileri gibi birçok vahşi hayvan yaşamaktadır.
 5. Salamis Antik Kenti: Kıbrıs’ın en büyük antik kentlerinden biridir. Antik tiyatro, Roma hamamları ve sütunlu caddeleri gibi birçok tarihi yapıyı içermektedir.
 6. Lefkoşa: Kıbrıs’ın başkenti olan Lefkoşa, tarihi yapıları, müzeleri ve restoranları ile ziyaret edilebilir.
 7. Aphrodite Kayası: Antik mitolojide, güzellik ve aşk tanrıçası Aphrodite’nin doğduğu yer olarak bilinir. Bu kayanın olduğu bölge, doğal güzellikleriyle ünlüdür.
 8. Kıbrıs Şehitler Müzesi: Lefkoşa’da yer alan bu müze, 1974 yılında gerçekleşen Kıbrıs Harekatı’nda hayatını kaybeden Türk askerlerinin anısına yapılmıştır.

Kıbrıs’ta gezilecek yerler sadece bu listede yer alan yerlerle sınırlı değildir. Ayrıca, Kıbrıs’ta güzel plajlar, yürüyüş parkurları ve su sporları gibi birçok aktivite de bulunmaktadır.

 

 

Kıbrıs Ptt Misafirhanesi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.


NOT:
Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Misafirhane ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler. Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

Kıbrıs Ptt Misafirhanesi İletişim Numaraları

Kıbrıs Ptt Misafirhanesin de konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası;

Tel: 

 

 

Kıbrıs Ptt Misafirhanesi Adresi

Kıbrıs Ptt Misafirhanesin de konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Atilla Sk, Girne / Kıbrıs

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete ’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polis Evleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir Yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Yazılar

Popüler Misafirhaneler