Mersin Polisevi

Mersin Polisevi
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Mersin Polisevi, Mersin il Mezitli ilçesinde bulunmaktadır. Polisevin de  1 Engelli Odası (Çift Kişilik Yatak bulunan oda),  3 Ultra Suit Oda (Çift kişilik yataklı oda+2 adet tek kişilik yataklı oda ve oturma odası), 4 Suit Oda (Çift Kişilik Yatak bulunan oda), 23 Standart Oda (2 Adet Tek Kişilik Yatak bulunan oda), 3 Standart Oda ( 3 Adet Tek Kişilik Yatak bulunan oda), 15 Duble Oda ( Çift Kişilik Yatak bulunan oda), 3 Aile+1 Oda  (Çift Kişilik+Tek Kişilik Yatak bulunan 3 Kişilik oda, 3 Aile+2 Oda  (Çift Kişilik+2 Tek Kişilik Yatak bulunan 4 Kişilik oda olmak üzere toplam 55 Oda, 99 Yatak ve 128 kişi kapasite ile hizmet vermektedir.

 
Mersin Polisevi, Mersin Antalya yolu üzerinde Mezitli İlçesi Tece bölgesinde denize sıfır konumda bulunmaktadır. Polisevimizde bulunan odalarımızın tamamı deniz manzaralı olup 24 saat sıcak su, kablosuz internet, televizyon, klima ve mini buzdolabı imkanları mevcuttur. Toplam 14022 m2 büyüklüğünde yeşilliklerle kaplı bir alan üzerinde bulunan tesisimizin oturum alanı 1200 m2 dir.
 
Tesisimizde havuz başında düğün, nişan, nikah merasimi gibi organizasyonların yanı sıra çok amaçlı salonlarımızda hizmet içi eğitim, toplantı, konferans, seminer ve benzeri etkinlikler düzenlenmektedir. Tesisimizin restorant kısmında yemek servisi haricinde doğum günü kutlaması ve özel yemek davetleri kabulü yapılmaktadır. Ayrıca lokal, pastane, spor solonu, sauna, mescidimiz (bay-bayan) bulunmaktadır. Misafirlerimizin denize girebilmeleri için şezlong hizmetleri sunulmaktadır.
        
 
Restoranımızda sabah kahvaltısı (08:00-10:30), öğle yemeği (12:00-14:00) ve akşam alakart usulü dahil olmak üzere (18:00-21:30) saatleri arasında hizmet vermektedir. Taş fırınımızda ayrıca lahmacun ve pide çeşitlerimiz mevcuttur. Mersin Polisevi Şube Müdürlüğümüz teşkilat mensuplarımızın ailesi, yakınları ve diğer misafirlerimizin konforlu ve huzurlu bir ortamda konaklamaları için yeterli donanıma sahiptir.

 

Kolay ulaşım ve iyi hizmet kalitesiyle emniyet mensupları, kamu personelleri ve sivil vatandaşlarında kullanımına hizmet etmektedir. Kırıkkale de ucuza konaklama için tercih edilebilecek misafirhanedir.

 

 

Mersin ‘de Gezilecek Yerler;

 • Yerköprü Şelalesi Milli Parkı
 • Kız Kalesi
 • Cennet Cehennem Obrukları
 • Narlıkuyu
 • Aynalı Göl – Gilindire Mağarası
 • Alahan Manastırı
 • Kanlı Divane Ören Yeri
 • Adamkayalar
 • Astım Mağarası
 • Uzuncaburç
 • Anamurium Antik Kenti
 • Göksu Nehri

 

 

Mersin Polisevi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.


NOT:
Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Misafirhane ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler. Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

Mersin Polisevi İletişim Numaraları

Mersin Polisevin de konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; 

Tel:0.324.341 18 89 – 90

Tel:0.505.318 33 12

Faks:0.324.341 18 91

 

Mersin Polisevi Adresi

Mersin Polisevin de konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Deniz Mah. Ziya GÖKALP Cad. No: 37 Tece/Mezitli/MERSİN 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete ’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polis Evleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Yazılar

Popüler Misafirhaneler