Şehir Ara

Diyarbakır Polisevi

5/5
Diyarbakır Polisevi
Diyarbakır Polisevi merkez de bulunmaktadır. Emniyet Teşkilatı Mensuplarının eğitim, barınma vb. gibi moral ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki ve kültürel ilişkilerini geliştirmesi için kurulmuş bir misafirhanedir.
Polisevin de otel, restoran, pastane, çay bahçesi, berber ve bayan kuaförü, spor salonu ve çok amaçlı salon bulunmaktadır. Otel kısmında ise 55 adet üç ayrı yataklı standart oda, 12 adet çift kişilik yatak bulunan duble oda, 5 adet çift yataklı ve ek tek yataklı olmak üzere duble oda, 13 adet ayrı odalı suit oda, 1 adet VIP oda ve 1 adet ultra VIP oda olmak üzere toplam 88 oda 204 yatak kapasitesi bulunmaktadır.  Odalar da klima, mini buzdolabı, televizyon ve kablosuz internet hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca tesis de 24 saat sıcak su imkânı da bulunmaktadır.

 

Kolay ulaşım ve iyi hizmet kalitesiyle emniyet mensupları, kamu personelleri ve sivil vatandaşlarında kullanımına hizmet etmektedir. Diyarbakır da ucuza konaklama için tercih edilebilecek misafirhanedir.

 

Diyarbakır ‘da Gezilecek Yerler

 • Diyarbakır Ulu Cami
 • Tarihi Hasan Paşa Hanı
 • Diyarbakır Kültür Evi
 • Ahmet Arif Edebiyat Müzesi
 • Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi
 • Ziya Gökalp Müzesi
 • İskenderpaşa Konağı
 • Sülüklü Han
 • Diyarbakır Arkeoloji Müzesi
 • Saint George Kilisesi
 • Şeyh Mutahhar Cami ve Dört Ayaklı Minare
 • Surp Giragos Ermeni Kilisesi
 • Meryem Ana Kilisesi
 • On Gözlü Köprü
 • Hevsel Bahçeleri

 

Diyarbakır Polisevi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.


NOT:
Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Misafirhane ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler. Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

Diyarbakır Polisevi İletişim Numaraları

Diyarbakır Polisevin de konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; 

 

Tel: 0 (412) 237 41 31

Tel: 0 (412) 237 41 60

Tel: 0 (505) 318 21 33

 

 

Diyarbakır Polisevi Adresi

Diyarbakır Polisevin de konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Büyükalp Caddesi Emniyet Müdürlüğü yanı Yenişehir / Diyarbakır

 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete ’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polis Evleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir