Sabancı Öğretmenevi

sabancı-öğretmenevi
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Sabancı Öğretmenevi İstanbul ilinin Beykoz ilçesinde bulunmaktadır. Tesiste – oda ve – yatak kapasitesi bulunmaktadır. Tüm odalarda kalorifer, TV, wireless internet erişimi, 24 saat sıcak su, mini buzdolabı hizmetleri vardır.

Ayrıca öğretmenevinde  kafeterya, çok amaçlı salon, düğün salonu, VIP Salon ve otopark hizmetleri de mevcut olup  müşterilerin kullanımına sunulmuştur.

Sabancı Öğretmenevi İstanbul Beykoz ilçesinin en güzel bölgesinde Rumeli ve Anadolu Hisarının karşısında eşsiz boğaz ve köprü manzarası ile misafirlerine kaliteli hizmet veren öğretmenevleri arasında en iyi öğretmenevleri arasındadır.

Öğretmenevi olmadan önce Anadolu Özel Eğitim İlkokulu olarak hizmet vermekte olan yapı daha sonra 1988 yılında Sabancı Vakfı tarafından Sabancı Öğretmen ve Akşam Sanat Okulu’na dönüştürülmüştür.

Sabancı Beykoz Öğretmenevi öğretmenlerin eğitim, seminer ve toplantı yapabilecekleri sosyal ve kültürel yaşantılarını geliştirecekleri, çevre halkı ve öğrencilerin de sosyal açılardan yararlanabilecekleri özelliklere sahiptir.

Öğretmenevi toplamda 1930 kişi kapasitesi olan ve 1530 kişilik olmak üzere 5 farklı restoran, 400 kişilik kafeterya, yemekhane, dinlenme salonu, yatak odaları, kuaför salonu, idari ofisler ve sahilde geniş bahçesi bulunmaktadır.

Devlet misafirhaneleri konaklama yapmak, yemek yemek, sosyal tesislerinden faydalanmak için kamu personelleri ve vatandaşların hizmetine sunulmuş misafirhanelerdir. Misafirhanelerin konaklama ücretleri, yemek ücretleri, sosyal tesislerin kullanım ücretleri ile şehir dışındaki tatillerinizde, iş seyehatlarınız da ve ikametlerde uygun fiyat politikası sebebiyle tercih edilmektedir. Farklı ve bilmediğiniz şehirlerde, ilçelerde konaklamanız gerektiğinde otellere göre daha uygun konaklama yapmak mümkün.

Milli Eğitim Bakanlığına ait olan İstanbul Sabancı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu İstanbul‘da konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir öğretmenevidir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan Sabancı Öğretmenevi İstanbul’da ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz öğretmenevlerinden biridir.

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler;

 • Topkapı Sarayı
 • Sultanahmet Meydanı
 • Sultanahmet Camii
 • Yerebatan Sarnıcı
 • Ayasofya Camii
 • Kapalı Çarşı
 • Galata Kulesi
 • Kız Kulesi
 • Taksim Meydanı
 • İstiklal Caddesi

 

 

Sabancı Öğretmenevi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2023 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.


NOT:
 Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Öğretmenevi ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

Sabancı Öğretmenevi İletişim Numaraları

İstanbul Sabancı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulun da konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; Oda fiyatlarını öğrenmek, rezervasyon yaptırmak veya bilgi almak için  0 (216) 332 36 34 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

 

Sabancı Öğretmenevi Adresi

İstanbul Sabancı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Küçüksu Caddesi No:10 Anadolu Hisarı Beykoz / İstanbul

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Öğretmenevlerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce öğretmenevi ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. Karayolları Misafirhaneleri
 6. PTT Misafirhaneleri
 7. TCDD Misafirhaneleri
 8. SGK Misafirhaneleri
 9. Uygulama Otelleri
 10. TEDAŞ Misafirhaneleri
 11. Sendika Misafirhaneleri
 12. Belediye Misafirhaneleri
 13. Özel İdare Misafirhaneleri

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Yazılar

Popüler Misafirhaneler