Çifteler Öğretmenevi

çifteler öğretmenevi
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Çifteler Öğretmenevi, Eskişehir ilinin batısında yer alan bir ilçededir, doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve sakin yaşamıyla dikkat çekiyor. Çifteler, özellikle doğa yürüyüşleri, bisiklet turları ve piknik gibi açık hava aktiviteleri için ideal bir yerdir. İlçede, tarihi camiler, köprüler ve hamamlar da yer almaktadır. Bunun yanı sıra, Çifteler’de yer alan üzüm bağları ve üzüm festivalleri de oldukça popülerdir.

 

Eskişehir Çifteler ilçesinde konaklama seçenekleri arasında Çifteler Öğretmenevi de yer alıyor. Şehrin merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta yer alan öğretmenevi, sakin bir konumda yer alır. Konuklarına modern ve rahat bir konaklama deneyimi sunar. Odalarında klima, televizyon ve ücretsiz Wi-Fi gibi olanaklar bulunmaktadır. Ayrıca, öğretmenevinde toplantı, seminer ve etkinlikler için de uygun bir salon mevcuttur.

 

Eskişehir’de ucuz konaklama seçenekleri arasında kamu misafirhaneleri de yer almaktadır. Bu misafirhaneler, uygun fiyatları ile özellikle öğrenciler, işçiler ve bütçe dostu gezginler için idealdir. Eskişehir kamu misafirhaneleri, temel konaklama imkanlarına sahiptir. Odalarda televizyon, klima ve ücretsiz Wi-Fi hizmetleri sunulmaktadır. Ayrıca, yemek seçenekleri de mevcuttur.

 

Eskişehir’de konaklama fiyatları, seçilen konaklama türüne, konaklama yerinin konumuna ve sezonuna göre değişmektedir. Eskişehir kamu misafirhaneleri ve öğretmenevleri, uygun fiyatlı konaklama seçenekleri sunar. Özellikle öğrenciler ve bütçe dostu gezginler için idealdirler. Eskişehir’deki özel oteller ve butik konaklama erleri ise daha lüks bir konaklama deneyimi arayanlar için tercih edilebilir. Ancak, genel olarak Eskişehir misafirhane fiyatları, diğer büyük şehirlere göre daha uygun seviyededir.

 

Eskişehir, tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir şehirdir. Şehir merkezinde yer alan tarihi Odunpazarı bölgesi, Osmanlı döneminden kalma ahşap konakları ve sokaklarıyla ziyaretçilerine nostaljik bir atmosfer sunar. Ayrıca, Porsuk Çayı’nın etrafında yer alan Kentpark, Şehirpark ve Sazova Parkı gibi yeşil alanlar da Eskişehir’de gezilecek yerler arasındadır.

 

Eskişehir’de tarihi camiler, müzeler ve anıtlar da ziyaret edilebilir. Bunlar arasında Kurşunlu Camii, Üç Şerefeli Camii, Eskişehir Arkeoloji Müzesi ve Lületaşı Müzesi sayılabilir. Ayrıca, Eskişehir’in en ünlü simgesi olan Odunpazarı Evleri’nin yanı sıra, Porsuk Çayı üzerinde yer alan köprüler de ziyaret edilebilir. Bunlar arasında Eski Köprü, Yılanlı Köprü ve Lösemi Köprüsü sayılabilir.

 

Kamu personelleri ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan Öğretmenevi, Eskişehir de ucuza kalınabilecek  yerlerden biridir. İş planlarınız ile yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz misafirhanedir.

 

Eskişehir’ da Gezilecek Yerler;

 • Esbike Bisiklet Atölyesi
 • Tülomsaş Devrim Arabası
 • Tarihi Odunpazarı Bölgesi
 • Sazova Parkı
 • Odunpazarı Modern Müze
 • Balmumu Heykeller Müzesi
 • Çağdaş Cam Sanatları Müzesi
 • Kurtuluş Müzesi
 • Atlıhan El Sanatları Çarşısı
 • Kentpark
 • Şelale Park
 • Haller Gençlik Merkezi
 • ETİ Arkeoloji Müzesi

 

 

Çifteler Öğretmenevi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Misafirhane ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler. Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

Çifteler Öğretmenevi İletişim Numaraları

Çifteler Öğretmenevin de konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası;

Tel: 0 (222) 541 46 71

 

 

Çifteler Öğretmenevi Adresi

Çifteler Öğretmenevin de konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Sakarya Mah. Girne Cad. No:10 Çifteler/Eskişehir

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete ’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polis Evleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Yazılar

Popüler Misafirhaneler