Şehir Ara

Cankurtaran Öğretmenevi

5/5
cankurtaran-öğretmenevi

Cankurtaran Öğretmenevi İstanbul ilinin Fatih ilçesinde bulunmaktadır. Tesiste 12 adet iki yataklı , 4 adet üç yataklı,  2 adet beş yataklı, 4 adet duble olmak üzere toplam 22 oda ve 52 yatak kapasitesi bulunmaktadır. Tüm odalarda TV, klima, saç kurutma makinesi, ücretsiz internet ve duman dedektörü sistemi vardır.

Ayrıca öğretmenevinde  restoran hizmetleri de mevcut olup müşterilerin kullanımına sunulmuştur.

Muhteşem deniz manzarası ile bahçe restoranında hayallerinizdeki davetlerinizi, özel partilerinizi ve organizasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bahçe Restoranı 300 kişilik, kapalı Restoran 130 kişilik davetleriniz için hizmetinizdedir. Düğün, nişan ,kokteyl, doğum günü ve özel partiler, mezuniyet baloları, balayı kutlamaları ve her türlü grup şirket yemekleri ile hizmet vermektedir.

Devlet misafirhaneleri konaklama yapmak, yemek yemek, sosyal tesislerinden faydalanmak için kamu personelleri ve vatandaşların hizmetine sunulmuş misafirhanelerdir. Misafirhanelerin konaklama ücretleri, yemek ücretleri, sosyal tesislerin kullanım ücretleri ile şehir dışındaki tatillerinizde, iş seyehatlarınız da ve ikametlerde uygun fiyat politikası sebebiyle tercih edilmektedir. Farklı ve bilmediğiniz şehirlerde, ilçelerde konaklamanız gerektiğinde otellere göre daha uygun konaklama yapmak mümkün.

Milli Eğitim Bakanlığına ait olan İstanbul Cankurtaran Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu İstanbul‘da konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir öğretmenevidir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan Cankurtaran Öğretmenevi İstanbul’da ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz öğretmenevlerinden biridir.

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler;
 • Topkapı Sarayı
 • Sultanahmet Meydanı
 • Sultanahmet Camii
 • Yerebatan Sarnıcı
 • Ayasofya Camii
 • Kapalı Çarşı
 • Galata Kulesi
 • Kız Kulesi
 • Taksim Meydanı
 • İstiklal Caddesi

 

 

Cankurtaran Öğretmenevi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.

Tek kişi ve iki kişilik konaklama fiyatı: Kamu=400tl, Sivil=600tl

Üç kişilik konaklama fiyatı (2+1 yavru yataklı): Kamu=550tl, Sivil=850tl

Dört kişilik konaklama fiyatı (3+1 yavru yataklı): Kamu=750tl, Sivil=1150tl

Öğretmenevi misafirlerin rezervasyonlarında herhangi bir sorun yaşamadan rahatlıkla konaklama imkanı bulmaları, aynı zamanda hizmetin gereği ve kamu yararı açısından ön ödemeli rezervasyon sistemi uygulanmaktadır. Ayrıca konaklama tarihinden 5 gün öncesine kadar rezervasyon iptallerinde yatırılan ücretin tamamı iade edilmektedir. Beş günden daha kısa sürede ki iptallerde ise yatırılan ücretin %20 kesinti yapılarak iade işlemi yapılmaktadır.


NOT:
 Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Öğretmenevi ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

Cankurtaran Öğretmenevi İletişim Numaraları

İstanbul Cankurtaran Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulun da konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; Oda fiyatlarını öğrenmek, rezervasyon yaptırmak veya bilgi almak için  0 (212) 517 24 11 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

 

Cankurtaran Öğretmenevi Adresi

İstanbul Cankurtaran Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Kennedy Caddesi Ahırkapı Sokak No:9 Cankurtaran Fatih / İstanbul

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Öğretmenevlerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce öğretmenevi ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. Karayolları Misafirhaneleri
 6. PTT Misafirhaneleri
 7. TCDD Misafirhaneleri
 8. SGK Misafirhaneleri
 9. Uygulama Otelleri
 10. TEDAŞ Misafirhaneleri
 11. Sendika Misafirhaneleri
 12. Belediye Misafirhaneleri
 13. Özel İdare Misafirhaneleri

 

Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir