Ataşehir Öğretmenevi

Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Ataşehir Öğretmenevi, Devlet misafirhaneleri konaklama yapmak, yemek yemek, sosyal tesislerinden faydalanmak için kamu personelleri ve vatandaşların hizmetine sunulmuş misafirhanelerdir. Misafirhanelerin konaklama ücretleri, yemek ücretleri, sosyal tesislerin kullanım ücretleri ile şehir dışındaki tatillerinizde, iş seyehatlarınız da ve ikametlerde uygun fiyat politikası sebebiyle tercih edilmektedir. Farklı ve bilmediğiniz şehirlerde, ilçelerde konaklamanız gerektiğinde otellere göre daha uygun konaklama yapmak mümkün.

Milli Eğitim Bakanlığına ait olan Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü ve ASO  İstanbul‘da konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü Öğretmenevi İstanbul’da ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz öğretmenevlerinden biridir.

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler;
 • Topkapı Sarayı
 • Sultanahmet Meydanı
 • Sultanahmet Camii
 • Yerebatan Sarnıcı
 • Ayasofya Camii
 • Kapalı Çarşı
 • Galata Kulesi
 • Kız Kulesi
 • Taksim Meydanı
 • İstiklal Caddesi

 

 

Ataşehir Öğretmenevi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.

 

Ataşehir Öğretmenevi Twinbed(İki Ayrı Yataklı)-Trible (3 Ayrı Yataklı ) Oda Fiyat Listesi
ÜYE              ***         KAMU          ***            ÖĞRENCİ TEK KALIŞ ÜCRETİ 230,00 TL (KAHVALTI VE KDV DAHİLDİR)
SİVİL TEK KALIŞ ÜCRETİ 290,00 TL (KAHVALTI VE KDV DAHİLDİR)
ÜYE              ***         KAMU          ***            ÖĞRENCİ KİŞİ BAŞI ÜCRETİ   ( ODALARDA 2 VEYA 3 KİŞİ KALDIĞINDA GEÇERLİ FİYAT) ÜYE-KAMU-ÖĞRENCİ          KİŞİ BAŞI ÜCRET 155,00 TL (KAHVALTI VE KDV DAHİLDİR)
SİVİL SİVİL                                            KİŞİ BAŞI ÜCRET 195,00 TL            (KAHVALTI VE KDV DAHİLDİR)

 

Ataşehir ÖğretmeneviSuit Oda Fiyat Listesi
ÜYE              ***         KAMU          ***            ÖĞRENCİ ÜÇ KİŞİ 465,00 TL İKİ KİŞİ 380,00 TL TEK KİŞİ KALIŞ ÜCRETİ 330,00 TL SÜİT ODA FİYATLARINA    KAHVALTI VE KDV DAHİLDİR
SİVİL ÜÇ KİŞİ 585,00 TL İKİ KİŞİ 450,00 TL TEK KİŞİ KALIŞ ÜCRETİ 400,00 TL

 

ÜYE              ***         KAMU          ***            ÖĞRENCİ DÖRT KİŞİ 465,00 TL SÜİT ODA FİYATLARINA    KAHVALTI VE KDV DAHİLDİR
SİVİL DÖRT KİŞİ 585,00 TL


NOT:
Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Öğretmenevi ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

Ataşehir Öğretmenevi Sunulan Hizmetler

Ataşehir Öğretmenevin de sunulan hizmetler şu şekildedir;

 • Seminer Salonu
 • Cafe
 • Teras
 • Konferans ve Gösteri Salonu
 • Kuaför
 • Çocuk Parkı
 • Kütüphane
 • Kapalı / Açık Otopark
 • Çocuk Oyun Odası

 

Ataşehir Öğretmenevi İletişim Numaraları

Ataşehir Öğretmenevinde konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; Oda fiyatlarını öğrenmek, rezervasyon yaptırmak veya bilgi almak için 0 (216) 574 38 18, 0 (216) 576 24 11, öğretmenevi faksı için 0 (216) 574 37 94  telefon numaralarından iletişime geçebilirsiniz.

 

Ataşehir Öğretmenevi Adresi

Ataşehir Öğretmenevinde konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Ataşehir Girişi BP arkası Merdivenköy Yolu No:9 Küçükbakkalköy Ataşehir / İstanbul

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Varmı?

Öğretmenevlerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce öğretmenevi ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. Karayolları Misafirhaneleri
 6. PTT Misafirhaneleri
 7. TCDD Misafirhaneleri
 8. SGK Misafirhaneleri
 9. Uygulama Otelleri
 10. TEDAŞ Misafirhaneleri
 11. Sendika Misafirhaneleri
 12. Belediye Misafirhaneleri
 13. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Yazılar

Popüler Misafirhaneler