Şehir Ara

Nevşehir İl Özel İdare Misafirhanesi

5/5
nevşehir il özel idaresi misafirhanesi

Nevşehir İl Özel İdare Misafirhanesi, Nevşehir, Türkiye’nin merkezi bölgesinde yer alan bir şehirdir. Kapadokya bölgesinde yer alan tarihi dokusu, peri bacaları ve doğal güzellikleri ile ünlüdür. Nevşehir İl Özel İdaresi Misafirhanesi de bu şehirde konaklamak isteyen ziyaretçiler için ideal bir seçenektir.

 

Nevşehir İl Özel İdaresi Misafirhanesi, Nevşehir merkezde yer almaktadır. Şehir merkezine yakın konumu sayesinde ziyaretçilerin ulaşımı kolaylaşır. Misafirhanede, konforlu ve rahat odalar sunulmaktadır. Odaların tamamında özel banyo, televizyon, klima ve kablosuz internet erişimi mevcuttur.

 

Nevşehir ‘de Gezilecek Yerler;

Nevşehir, Türkiye’nin merkezi bölgesinde yer alan tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü bir şehirdir. Kapadokya bölgesinde yer alan peri bacaları, yer altı şehirleri, tarihi kiliseleri ve vadileri ile ziyaretçilerin ilgisini çeker. İşte Nevşehir’de gezilecek yerlerden bazıları:

  1. Kapadokya Vadileri: Nevşehir’in en ünlü turistik yerlerinden biri olan Kapadokya Vadileri, tarihi dokusu, peri bacaları ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerin ilgisini çeker. Güvercinlik Vadisi, Avcılar Vadisi, Paşabağı Vadisi, Zelve Vadisi gibi birçok vadisi bulunmaktadır.
  2. Göreme Açık Hava Müzesi: Nevşehir’in Göreme bölgesinde yer alan açık hava müzesi, tarihi dokusu ve kiliseleri ile ziyaretçilerin ilgisini çeker. Müzede, kiliseler, manastırlar ve yer altı şehirleri gibi birçok tarihi yapı yer almaktadır.
  3. Uçhisar Kalesi: Nevşehir’in Uçhisar bölgesinde yer alan kale, tarihi dokusu ve panoramik manzarası ile ziyaretçilerin ilgisini çeker. Kale, Kapadokya bölgesinin en yüksek noktasında yer alır.
  4. Derinkuyu Yer Altı Şehri: Nevşehir’in Derinkuyu bölgesinde yer alan yer altı şehri, tarihi dokusu ve mimarisi ile ziyaretçilerin ilgisini çeker. Şehir, 8 katlı ve 85 metre derinliğinde olup, tarihte birçok amaç için kullanılmıştır.
  5. Hacıbektaş Veli Türbesi: Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde yer alan türbe, Türk kültüründe önemli bir yere sahiptir. Türbe, Hacıbektaş Veli’nin mezarı ve tarihi dokusu ile ziyaretçilerin ilgisini çeker.
  6. Zelve Açık Hava Müzesi: Nevşehir’in Avanos ilçesinde yer alan açık hava müzesi, Kapadokya’nın en eski yerleşim yerlerinden biridir. Müzede, tarihi evler, kiliseler ve manastırlar gibi birçok yapı yer almaktadır.
  7. Avanos: Nevşehir’in güneybatısında yer alan Avanos, tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve seramikleri ile ziyaretçilerin ilgisini çeker. Kızılırmak Nehri üzerinde yer alan ilçede, seramik atölyeleri ve seramik müzeleri bulunmaktadır.
  8. Paşabağı: Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde yer alan Paşabağı, tarihi dokusu ve peri bacaları ile ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.
 

 

Nevşehir İl Özel İdaresi Misafirhanesi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2023 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.

Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Misafirhane ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

Nevşehir İl Özel İdare Misafirhanesi Telefon Numaraları

Nevşehir İl Özel İdaresi Misafirhanesi konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; Oda fiyatlarını öğrenmek, rezervasyon yaptırmak veya bilgi almak için;

Telefon: (0384) 215 10 11

 

Nevşehir İl Özel İdare Misafirhanesi Adresi

Nevşehir İl Özel İdaresi Misafirhanesi konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Ragıp Üner, 157. Sk. No:2, 50300 Nevşehir Merkez/Nevşehir

 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir