Şehir Ara

Muş Orduevi

5/5

Muş Orduevi fiyatları uygun olduğu kadar da kaliteli hizmet anlayışı ile konaklama ve restoran ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Bölgesi içerisin de en çok tercih edilen kamplardan olan Muş Orduevi, askeri personel ve yakınları için özellikle yaz aylarında yaz tatili için kullanabilmektedir. Muş’un Merkez ilçesinde bulunur.

 

 

Muş, Türkiye’nin doğu bölgesinde yer alan bir şehirdir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin güneydoğusunda yer alan Muş’un tarihi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır. Şehir, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile dikkat çekmektedir. Muş’un en önemli turistik yerlerinden biri Malazgirt Meydan Muharebesi’ne ev sahipliği yapan Malazgirt Kalesi’dir. Bunun yanı sıra Murat Nehri ve çevresi, Çifte Minareli Medrese, Hazreti İbrahim Camii, Bayezid Paşa Camii ve Kale Camii gibi tarihi yapılar da ziyaret edilebilir.

Ayrıca, Muş’un doğal güzellikleri de oldukça etkileyicidir. Murat Nehri ve Muş Ovası manzarası, Muş Alparslan Üniversitesi’ne kadar uzanan Bağdat Caddesi ve Beyazsu Vadisi gibi doğal alanlar ziyaretçilerin ilgisini çeken yerler arasındadır.

 
 

Muş’da Gezilecek Yerler;

  • Malazgirt Kalesi: Malazgirt Meydan Muharebesi’ne ev sahipliği yapmış olan kale, Muş’un en önemli tarihi yapılarından biridir.
  • Çifte Minareli Medrese: Selçuklu dönemi mimarisini yansıtan medrese, Muş’un en ünlü tarihi yapılarından biridir.
  • Hazreti İbrahim Camii: 17. yüzyılda inşa edilmiş olan cami, Muş’un en eski ve önemli camilerinden biridir.
  • Kale Camii: 14. yüzyılda inşa edilmiş olan cami, Muş’un en büyük camilerinden biridir ve özellikle mimarisiyle dikkat çekmektedir.
  • Bayezid Paşa Camii: 16. yüzyılda inşa edilmiş olan cami, Osmanlı dönemi mimarisini yansıtmaktadır.
  • Beyazsu Vadisi: Şehir merkezine yakın bir konumda yer alan Beyazsu Vadisi, doğal güzellikleri ve şelaleleri ile ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.
  • Murat Nehri: Şehrin doğusundan geçen Murat Nehri, ziyaretçilere güzel bir manzara sunmaktadır.
  • Alparslan Üniversitesi: Şehrin en önemli eğitim kurumlarından biri olan üniversite, modern mimarisi ile dikkat çekmektedir.
  • Meryem Ana Kilisesi: Muş’un Varto ilçesinde yer alan kilise, Ermeni Ortodoks kilisesi olarak kullanılmıştır.

 

 

Muş Orduevi Fiyat Bilgisi


Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

 

Muş Orduevi Rezervasyon

Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Öğretmenevi ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

Muş Orduevi İletişim Bilgileri

Muş Orduevi konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; 

Tel:  0 (436) 212 25 37

 

 

Muş Orduevi Orduevi Adresi

Kütahya Orduevi konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi;  Kültür Mah. İstanbul Caddesi Merkez / Muş

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce konukevi ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri
Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir