Şehir Ara

Menteşe Uygulama Oteli

5/5
Menteşe Uygulama Oteli

Menteşe Uygulama Oteli Muğla misafirhaneleri arasında konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Muğla Kamu Misafirhaneleri ucuz konaklama ve kaliteli hizmet ile talep görmektedir. Menteşe Uygulama Oteli Menteşe Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından işletilmektedir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan Menteşe Uygulama Oteli Muğla ‘da ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz misafirhanelerden biridir.

 

Muğla’nın ilçelerinden biri olan Menteşe, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve turistik mekanlarıyla her yıl binlerce ziyaretçi ağırlıyor. Menteşe, aynı zamanda konaklama ihtiyacını karşılayabileceğiniz çeşitli otellere de sahip. Bunlardan biri de Muğla Menteşe Uygulama Oteli.

 

Menteşe Uygulama Oteli, öğrencilerin staj yapabileceği, aynı zamanda da turistlere konaklama hizmeti sunan bir tesistir. Otel, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi bünyesinde yer almaktadır. Bu nedenle, turizm öğrencileri burada staj yaparak mesleki deneyim kazanma fırsatı buluyorlar.

 

Menteşe Uygulama Oteli, konforlu odaları, açık yüzme havuzu, restoranı ve diğer olanaklarıyla ziyaretçilere kaliteli bir konaklama deneyimi sunmaktadır. Ayrıca otelin fiyatları da oldukça uygun olduğu için bütçe dostu bir seçenek olarak tercih edilebiliyor.

 

Muğla Menteşe Uygulama Oteli’ne yakın birçok turistik yer bulunmaktadır. Bunların başında Muğla şehir merkezi yer almaktadır. Muğla, tarihi dokusu, çarşıları ve lezzetli yemekleriyle dikkat çekmektedir. Ayrıca Menteşe Uygulama Oteli, Bodrum’a da yakın bir mesafede bulunmaktadır. Bodrum, turizm sektöründe önemli bir yere sahip olan bir tatil beldesidir. Bodrum Kalesi, Antik Tiyatro ve Halikarnas Mozolesi gibi turistik yerler, burada ziyaret edilebilecek yerler arasında yer almaktadır.

 

Menteşe Uygulama Oteli’ne gelen ziyaretçiler ayrıca yakın çevresinde bulunan doğal güzelliklerden de faydalanabilirler. Özellikle Marmaris, Menteşe’ye yakın mesafede yer alıyor ve doğal güzellikleriyle ünlü. Dalyan ve İztuzu Plajı da bu bölgedeki doğal güzellikler arasında yer alıyor.

 

Muğla Menteşe Uygulama Oteli, hem öğrencilerin mesleki deneyim kazanabileceği bir staj yeri hem de turistlerin kaliteli ve uygun fiyatlı bir konaklama imkanı bulabileceği bir oteldir.

 

Muğla’da Gezilecek Yerler;

 • Knidos Antik Kenti
 • Sedir Adası
 • Saklıkent Kanyonu
 • Ölüdeniz
 • Kabak Koyu
 • Bodrum Kalesi
 • Kızlan Yel Değirmenleri
 • İztuzu Plajı
 • Yuvarlakçay
 • Kızkumu Plajı
 • Kelebekler Vadisi
 • Datça
 • Halikarnas Mozolesi

 

 

Menteşe Uygulama Oteli Konaklama Fiyat Bilgisi

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.


Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Öğretmenevi ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

Menteşe Uygulama Oteli İletişim Numaraları

Menteşe Uygulama Oteli konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; 

Tel: 0(252) 214 11 79

 

 

Menteşe Uygulama Oteli Adresi

Menteşe Uygulama Oteli konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Emirbeyazıt Mah. Özer Türk Cad. No:1/1 Menteşe /Muğla  

 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce konukevi ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir