TCDD Konya Misafirhanesi

konya-tcdd-misafirhanesi
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

TCDD Konya Misafirhanesi, Devlet misafirhaneleri konaklama yapmak, yemek yemek, sosyal tesislerinden faydalanmak için kamu personelleri ve vatandaşların hizmetine sunulmuş misafirhanelerdir. Misafirhanelerin konaklama ücretleri, yemek ücretleri, sosyal tesislerin kullanım ücretleri ile şehir dışındaki tatillerinizde, iş seyehatlarınız da ve ikametlerde uygun fiyat politikası sebebiyle tercih edilmektedir. Farklı ve bilmediğiniz şehirlerde, ilçelerde konaklamanız gerektiğinde otellere göre daha uygun konaklama yapmak mümkün.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarına ait olan TCDD Konya Misafirhanesi, Konya’da konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir öğretmenevidir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan TCDD Konya Misafirhanesi, Konya da ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz öğretmenevlerinden biridir.

 

Konya’da Gezilecek Yerler;
 • Mevlana Müzesi
 • Kadınlar Pazarı
 • Mevlana Kültür Merkezi
 • Bedesten Çarşısı
 • Tropikal Kelebek Bahçesi
 • Kyoto Japon Parkı
 • Konya Bilim Merkezi
 • Meke Gölü
 • Tınaztepe Mağarası
 • Çatalhöyük

 

 

TCDD Konya Misafirhanesi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.

TCDD GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MİSAFİRHANE ÜCRETLERİ
  FENERBAHÇE HAYDARPAŞA ADANA-KONYA AFYON-MALATYA-SİVAS
STANDART ODA STANDART ODA SUİT ODA STANDART ODA SUİT ODA STANDART ODA SUİT ODA
Görevli gelen, TCDD ve Diğer Kamu personeli (Görev belgesi ibraz edilmesi gerekli olup, Görev Belgesinin tarih sayısı kaydedilecektir.) Tek Kişi Konaklama (Kişi Başı) 94 94 115 94 115 94 110
İki kişi bir arada Konaklama
(kişi başına)
94 94 105 94 105 94 95
Konaklama amacıyla gelen, TCDD ve Diğer Kamu personeli, emeklileri ve bunların eşleri ile altsoylarının (torun, torun çocuğu) çocuklarına (Belgelemek kaydıyla) Tek Kişi Konaklama (Kişi Başı) 150 150 180 110 130 80 110
İki kişi bir arada Konaklama
(kişi başına)
120 120 140 90 110 70 95
TCDD ve Diğer Kamu personeli dışındaki Diğer Misafirler Tek Kişi Konaklama (Kişi Başı) 250 250 280 165 200 120 170
İki kişi bir arada Konaklama
(kişi başına)
180 180 240 135 170 105 150
Görevli gelen, Sayıştay Denetçisi ve Müfettişler, – (Baş Müfettiş, Müfettiş ve Müfettiş Yardımcısı) – (Görev belgesi ibraz edilmesi gerekli olup, Görev Belgesinin tarih sayısı kaydedilecektir.) – (Kahvaltı Dahil) Tek Kişi Konaklama (Kişi Başı) 155 155 155 135 155 155 155
İki kişi bir arada Konaklama
(kişi başına)
      ADANA 40   SİVAS 25  
Standart Olmayan Oda Ücreti TCDD Pers.ve Diğer Kamu personeli       ADANA 55   SİVAS 35  
TCDD Pers.ve Diğer Kamu personeli              

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce misafirhane ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

TCDD Konya Misafirhanesi İletişim Numaraları

TCDD Konya Misafirhanesi konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; Oda fiyatlarını öğrenmek, rezervasyon yaptırmak veya bilgi almak için  (0332) 320 11 38  telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

 

TCDD Konya Misafirhanesi Adresi

TCDD Konya Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Mamuriye, 42040 Meram / Konya

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. Karayolları Misafirhaneleri
 6. PTT Misafirhaneleri
 7. TCDD Misafirhaneleri
 8. SGK Misafirhaneleri
 9. Uygulama Otelleri
 10. TEDAŞ Misafirhaneleri
 11. Sendika Misafirhaneleri
 12. Belediye Misafirhaneleri
 13. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Yazılar

Popüler Misafirhaneler