Şehir Ara

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Misafirhanesi

5/5
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Misafirhanesi

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Misafirhanesi İzmir’de konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Misafirhanesi, İzmir’de ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz misafirhanelerden biridir.

 

 

Misafirhane, Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrenci Yurdu içerisinde bulunmaktadır. Misafirhane odaları talep dâhilinde 1, 2, 3, 4 kişilik şeklinde hazırlanabilmekte olup; toplam 30 odası vardır. Tüm odalarımızda banyo ve tuvalet mevcut olup, 24 saat sıcak su verilebilmektedir. Konuklara daha kaliteli bir hizmet verebilmek için klima, mini buzdolabı ve televizyon standart olarak sunulmuştur. Oda ücretine dâhil olan sabah kahvaltısı zengin çeşidiyle, modern olarak düzenlenmiş misafirhane restaurantında sunulmaktadır.

 

 

Misafirhanede İzmir ili sınırları dışından konferans, seminer, sempozyum amacıyla gelen üniversite personeli ve aileleri, yüksek lisans öğrencileri ve ayrıca yurt öğrencilerimizin ebeveynleri kalabilmektedir. Tesiste konaklamak isteyenler, bir hafta önceden kalacakları günleri ve talep ettikleri yatak sayısını bildirmek suretiyle rezervasyon yaptırmak zorundadırlar.

 

İzmir ‘de Gezilecek Yerler;

 • Kordon
 • Saat Kulesi
 • Tarihi Asansör
 • Kızlarağası Hanı
 • Doğal Yaşam Parkı
 • Karagöl Tabiat Parkı
 • Efes Antik Kenti
 • Şirince Köyü
 • Aşıklar Şelalesi
 • Çeşme Alaçatı
 • Ilıca Plajı
 • Foça

 

 

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Misafirhanesi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.


Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Öğretmenevi ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Misafirhanesi İletişim Numaraları

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Misafirhanesi konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; 

Tel: 0 (232) 440 23 75

Fax: 0 (232) 442 50 33

 

 

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Misafirhanesi Adresi

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Misafirhanesi konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Şirinkapı Mahallesi Yavuz Sultan Selim Cad. No:25 Buca/İzmir

 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce konukevi ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir