Şehir Ara

Gençlik ve Spor Bakanlığı Misafirhanesi

5/5
gsb-misafirhanesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Misafirhanesi, Ankara ili Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Yeni ve modern mimarisi ile Ankara bir çok otelden daha konforlu ve kaliteli hizmet verme anlayışına sahip otelde kendinizi ev ortamında hissedeceksiniz. Kamu misafirhaneleri arasında en modern ve en lüks misafirhanelerden biridir. Ankara da günü birlik veya tatil programlarınız için önceden arayarak yer ayırtmanız gerekmektedir. Misafirhanede öncelik kendi kurum personelleri olmak üzere yer olması durumunda diğer kamu kurum ve kuruluş çalışanları ve vatandaşlara da kaliteli hizmet verilmektedir. Devlet misafirhaneleri konaklama yapmak, yemek yemek, sosyal tesislerinden faydalanmak için kamu personelleri ve vatandaşların hizmetine sunulmuş misafirhanelerdir. Misafirhanelerin konaklama ücretleri, yemek ücretleri, sosyal tesislerin kullanım ücretleri ile şehir dışındaki tatillerinizde, iş seyehatlarınız da ve ikametlerde uygun fiyat politikası sebebiyle tercih edilmektedir. Tesis 3 kat ile birlikte toplamda 15 kattan oluşan 80 oda ve 159 kişiye kadar konaklama hizmet vermektedir. Farklı ve bilmediğiniz şehirlerde, ilçelerde konaklamanız gerektiğinde otellere göre daha uygun konaklama yapmak mümkün.

Gençlik ve Spor Bakanlığına ait olan Ankara Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Tesisi Ankara‘da konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Tesisi Misafirhanesi, Ankara Kamu Misafirhaneleri arasında ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz misafirhanelerden biridir.

 

Ankara’da Gezilecek Yerler;

 • Anıtkabir
 • Beypazarı
 • AnkaMall
 • Tuz Gölü
 • Kızılcahamam
 • Ankara Kalesi
 • Hamamönü
 • Eymir Gölü
 • Atakule
 • Kuğulu Park
 • Dikmen Vadisi
 • Mogan Gölü
 • Seymenler Parkı
 • Altınköy Açık Hava Müzesi
 • Güvenpark
 • Gençlik Parkı
 • Saman Pazarı
 • Anadolu Medeniyetler Müzesi
 • Rahmi Koç Müzesi
 • Nallıhan Kuş Cenneti

 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Tesisi Misafirhanesi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.

ODALAR KAMU PERSONELİ SİVİL
TEK YATAKLI ODA TEK KİŞİ 200 300
İKİ YATAKLI ODA TEK KİŞİ 270 405
İKİ KİŞİ 190 285
EBEVEYN ODASI TEK KİŞİ 270 405
İKİ KİŞİ 190 285
SUİT ODA Ebeveyn Odası + İki Yataklı Oda TEK KİŞİ 300 600
İKİ KİŞİ 300 450
ÜÇ KİŞİ 200 300
DÖRT KİŞİ 190 285

 

Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce misafirhane ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Tesisi Misafirhanesi İletişim Numaraları

Gençlik ve Spor Bakanlığı Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; Oda fiyatlarını öğrenmek, rezervasyon yaptırmak veya bilgi almak için (0312) 551 58 00 -01 telefon numaralarından iletişime geçebilirsiniz.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Tesisi Misafirhanesi Adresi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Mustafa Kemal Mahallesi 2154 Sokak No:6 Çankaya / ANKARA

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir