Şehir Ara

Ayvalık Karayolları Misafirhanesi

5/5
Ayvalık Karayolları Misafirhanesi

Ayvalık Karayolları Misafirhanesi, Balıkesir İli Ayvalık İlçesinde bulunmaktadır. Ayvalık Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü 29. Şube Müdürlüğüne bağlıdır. Misafirhane de konaklama yapacakların eski Ayvalık sokaklarına yürüme mesafesinde gezebilir ve deniz kenarına biraz mesafesi bulunmaktadır. Deniz turizmi için misafirhanede konaklama yapmak isteyen misafirlerin araçları yoksa deniz ulaşımı biraz zor olabilir. Odalar küçük ve temiz olmakla birlikte, odalarda yatak, buzdolabı, elbise dolabı, TV, klima bulunmaktadır. Küçük bir bahçesi de bulunan tesis de yemek hizmeti verilmemektedir. Ayvalık da ucuza kalınabilecek yerler arasındadır. Misafirhaneyi sadece konaklama olarak düşünülebilir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları 2. Bölge Müdürlüğüne ait olan Ayvalık Karayolları Misafirhanesi Balıkesir‘de ucuza konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Kamu personelleri ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan Misafirhanes, Ayvalık’ da ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınız ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz misafirhanedir.

Balıkesir’de Gezilecek Yerler;

 • Cunda Adası
 • Şeytan Sofrası
 • Sarımsaklı Plajı
 • Midilli Adası
 • Avşa Adası
 • Antandros Ören Yeri
 • Kyzikos Antik Kenti
 • Manyas Kuş Cenneti Milli Parkı
 • Kazdağları Cam Seyir Terası
 • Kuva-yi Milliye Müzesi

 

 

Ayvalık Karayolları Misafirhanesi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Memurlar için günlük konaklama bedeli 80 tl’dir.

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.


NOT:
Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Misafirhane ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler. Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

Ayvalık Karayolları Misafirhanesi İletişim Numaraları

Ayvalık Karayolları Misafirhanesi konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; Oda fiyatlarını öğrenmek, rezervasyon yaptırmak veya bilgi almak için Ayvalık 29.Bölge Şefliğinden ulaşabilirsiniz telefon numaralarından iletişime geçebilirsiniz.

Tel: (0266) 312 10 54

 

Ayvalık Karayolları Misafirhanesi Adresi

Ayvalık Karayolları Misafirhanesi konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Kazımpaşa Ayvalık / Balıkesir

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete ’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polis Evleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir