Şehir Ara

Ankara İlbank Macunköy Misafirhanesi

5/5
ankara-iller-bankasi-misafirhanesi

Ankara İlbank Macunköy Misafirhanesi, Devlet misafirhaneleri konaklama yapmak, yemek yemek, sosyal tesislerinden faydalanmak için kamu personelleri ve vatandaşların hizmetine sunulmuş misafirhanelerdir. Misafirhanelerin konaklama ücretleri, yemek ücretleri, sosyal tesislerin kullanım ücretleri ile şehir dışındaki tatillerinizde, iş seyehatlarınız da ve ikametlerde uygun fiyat politikası sebebiyle tercih edilmektedir. Farklı ve bilmediğiniz şehirlerde, ilçelerde konaklamanız gerektiğinde otellere göre daha uygun konaklama yapmak mümkün.

İller Bankası A.Ş.’ye ait olan İlbank Macunköy Sosyal ve Eğitim Tesisleri  Ankara’da konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan Macunköy Sosyal ve Eğitim Tesisleri Misafirhanesi Ankara’da ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz misafirhanelerden biridir.

 

Ankara’da Gezilecek Yerler;
 • Anıtkabir
 • Beypazarı
 • AnkaMall
 • Tuz Gölü
 • Kızılcahamam
 • Ankara Kalesi
 • Hamamönü
 • Eymir Gölü
 • Atakule
 • Kuğulu Park
 • Dikmen Vadisi
 • Mogan Gölü
 • Seymenler Parkı
 • Altınköy Açık Hava Müzesi
 • Güvenpark
 • Gençlik Parkı
 • Saman Pazarı
 • Anadolu Medeniyetler Müzesi
 • Rahmi Koç Müzesi
 • Nallıhan Kuş Cenneti

 

 

Ankara İlbank Macunköy Misafirhanesi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.

İller Bankası A.ş. ve Kamu Persolleri İçin;
Normal Odada Kişi Başı Gecelik Konaklama Ücreti (TL) Suit Odada Kişi Başı Gecelik Konaklama Ücreti (TL) Suit Odada Tek Kişi Gecelik Konaklama Ücreti (TL)
70 80 100

 

İller Bankası A.ş. ve Kamu Persolleri Olmayanlar İçin;
Normal Odada Kişi Başı Gecelik Konaklama Ücreti (TL) Suit Odada Kişi Başı Gecelik Konaklama Ücreti (TL) Suit Odada Tek Kişi Gecelik Konaklama Ücreti (TL)
90 100 140

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce misafirhane ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler

 

Ankara İlbank Macunköy Misafirhanesi İletişim Numaraları

Ankara İlbank Macunköy Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; Oda fiyatlarını öğrenmek, rezervasyon yaptırmak veya bilgi almak için 0 312 508 84 94, sekreterlik faksı için 0312 508 84 98, misafirhane faksı için 0312 508 84 99  telefon numaralarından iletişime geçebilirsiniz.

 

Ankara İlbank Macunköy Misafirhanesi Adresi

Ankara İlbank Macunköy Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi;  Anadolu Bul. Halk Ekmek Fab. Karşısı No:24 Macunköy/ANKARA

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Varmı?

Misafirhanelerin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır. Ancak konumuna göre değişiklik gösterebilen bazı misafirhanelerde televizyon, klima ve buzdolabı gibi seçenekli odalarda bunlara ücret istenebiliyor. Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. Karayolları Misafirhaneleri
 6. PTT Misafirhaneleri
 7. TCDD Misafirhaneleri
 8. SGK Misafirhaneleri
 9. Uygulama Otelleri
 10. TEDAŞ Misafirhaneleri
 11. Sendika Misafirhaneleri
 12. Belediye Misafirhaneleri
 13. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir