Şehir Ara

Anadolu Üniversitesi Odunpazarı Konukevi

5/5
Odunpazarı Konukevi

Anadolu Üniversitesi Odunpazarı Konukevi, Eskişehir’in ilk yerleşim yerlerinden biri “Odunpazarı” bölgesidir. XI. Yüzyıldan bu yana bu bölgede sosyal yaşam devam etmektedir. Türkiye’nin birçok yerinde olduğu bir çok yerinde olduğu gibi Odunpazarı’nda da çok sayıda yapı koruma altına alınmıştır. Ancak gerekli bakım onarım yapılmadığı için bu yapılarda ciddi sorunlar yaşanmaktadır.

Anadolu Üniversitesi, diğer kurumların da ilgi alanına giren Odunpazarı semtindeki binalara eğilmiş, örnek olması bakımından 7 bina kamulaştırılarak restore edilmiştir. Restore edilen ve Osmanlı mimarisinin yaşayan örneklerini oluşturan binalar “butik otel” niteliğinde konukevi olarak kullanılmaktadır.

Konukevinde 14 oda ve 25 yatak bulunmaktadır. Odalarda 24 saat sıcak su, TV, mini bar, fön makinesi, telefon mevcuttur. Oda kahvaltı sistemi verilmekte olup, kahvaltı açık büfe olarak sunulmaktadır.

 

Anadolu Üniversitesine ait olan misafirhanesi Eskişehir’ de konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan Anadolu Üniversite Misafirhanesi, Eskişehir’ de ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz misafirhanelerden biridir.

 

 

Eskişehir’ de Gezilecek Yerler;

 • Esbike Bisiklet Atölyesi
 • Tülomsaş Devrim Arabası
 • Tarihi Odunpazarı Bölgesi
 • Sazova Parkı
 • Odunpazarı Modern Müze
 • Balmumu Heykeller Müzesi
 • Çağdaş Cam Sanatları Müzesi
 • Kurtuluş Müzesi
 • Atlıhan El Sanatları Çarşısı
 • Kentpark
 • Şelale Park
 • Haller Gençlik Merkezi
 • ETİ Arkeoloji Müzesi

 

 

Anadolu Üniversitesi Odunpazarı Konukevi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.


Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Öğretmenevi ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

Anadolu Üniversitesi Odunpazarı Konukevi İletişim Numaraları

Anadolu Üniversitesi Odunpazarı Konukevi  konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; 

Tel: 0 (222) 230-7661  Dahili: 1692

 

 

Anadolu Üniversitesi Odunpazarı Konukevi Adresi

Anadolu Üniversitesi Odunpazarı Konukevi konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Akcami, Kurşunlu Cami Sk. No:3, 26030 Odunpazarı/Eskişehir

 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce konukevi ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir