Kocaeli Dsi Misafirhanesi

İzmit Dsi
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Kocaeli Dsi Misafirhanesi, Devlet Su İşleri 15.Şube Müdürlüğüne bağlı Kocaeli İli Başiskele İlçesinde bulunmaktadır. Devlet misafirhaneleri konaklama yapmak, yemek yemek, sosyal tesislerinden faydalanmak için kamu personelleri ve vatandaşların hizmetine sunulmuş misafirhanelerdir. Misafirhanelerin konaklama ücretleri, yemek ücretleri, sosyal tesislerin kullanım ücretleri ile şehir dışındaki tatillerinizde, iş seyehatlarınız da ve ikametlerde uygun fiyat politikası sebebiyle tercih edilmektedir. Farklı ve bilmediğiniz şehirlerde, ilçelerde konaklamanız gerektiğinde otellere göre daha uygun konaklama yapmak mümkün.

Kocaeli, Marmara Bölgesi’nin bir ilidir ve sanayi açısından oldukça gelişmiştir. Aynı zamanda doğal güzellikleri ve tarihi mekanlarıyla da turistik bir destinasyondur. İldeki dsi misafirhanesi ve diğer konaklama seçeneklerine bakmadan önce, Kocaeli’de gezilecek yerler hakkında birkaç öneri.

 1. Hereke İpek Dokuma Müzesi: Kocaeli’nin Hereke ilçesinde bulunan müzede, Osmanlı dönemindeki ipek dokuma teknikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 2. Kartepe: Kocaeli’nin doğal güzellikleri arasında yer alan Kartepe, doğa yürüyüşleri ve kış sporları için popüler bir yerdir.
 3. Seka Park: Kocaeli’nin en büyük parklarından biri olan Seka Park, piknik alanları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları ve bir hayvanat bahçesi içermektedir.
 4. Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi: Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yer alan kültür merkezi, sanat sergileri, konserler ve diğer kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

 

Kocaeli’deki dsi misafirhanesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi misafirhanesi, Kocaeli Üniversitesi misafirhaneleri gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Bu misafirhanelerin fiyatları genellikle uygun olmakla birlikte, misafirhanelerin konumlarına ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

 

Kocaeli dsi misafirhanesi de uygun fiyatlı bir konaklama seçeneği sunmaktadır. Dsi misafirhanesi genellikle önceden rezervasyon yapılmak suretiyle kullanılabilmektedir. Fiyatları da konaklama süresine göre değişmekle birlikte, genellikle diğer misafirhanelere göre daha uygun fiyatlar sunar. Konaklama imkanlarının yanı sıra, misafirhane personeli de konuklarına yardımcı olmaktadır.

 

Kocaeli kamu misafirhaneleri ise genellikle belediyeler tarafından işletilmektedir ve uygun fiyatlar sunmaktadır. Bu misafirhanelerin rezervasyon işlemleri de genellikle internet üzerinden yapılabilmektedir.

 

Kocaeli hem iş hem de turistik amaçlarla ziyaret edilen bir şehir olduğu için birçok konaklama seçeneği sunmaktadır.

 

Devlet Su İşleri 15. Şube Müdürlüğüne ait olan İzmit Dsi Misafirhanesi Kocaelin‘de konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan İzmit Dsi Misafirhanesi, İzmit’te ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz misafirhanelerden biridir.

 

Kocaeli’n de Gezilecek Yerler;

 • İnönü Yaylası
 • Yuvacık Barajı
 • Ballıkayalar Tabiat Parkı
 • Kefken Pembe Kayalar
 • Kumcağız Halk Plajı
 • Kefken Adası
 • Narköy
 • Maşukiye
 • Gölkay Park
 • Kartepe Kayak Merkezi
 • Ormanya

 

 

Kocaeli Dsi Misafirhanesi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2023 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2023 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.

Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce misafirhane ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

Kocaeli Dsi Misafirhanesi İletişim Numaraları

İzmit Dsi Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; Oda fiyatlarını öğrenmek, rezervasyon yaptırmak veya bilgi almak için;

Tel: 0 262 335 24 21 

numarasından iletişime geçebilirsiniz.

 

Kocaeli Dsi Misafirhanesi Adresi

İzmit Dsi Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Kullar mahallesi Başiskele/Kocaeli

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete ’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Yazılar

Popüler Misafirhaneler