Şehir Ara

Kayseri Orduevi

5/5

Kayseri Orduevi fiyatları uygun olduğu kadar da kaliteli hizmet anlayışı ile konaklama ve restoran ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Bölgesi içerisin de en çok tercih edilen kamplardan olan Kayseri Orduevi, askeri personel ve yakınları için özellikle yaz aylarında yaz tatili için kullanabilmektedir. Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde bulunur.

 

 

Kayseri, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan bir şehirdir. Kayseri, tarihi zenginliği, kültürel çeşitliliği ve turistik yerleri ile önemli bir şehirdir. Kentin tarihi Hititler ve Persler gibi antik uygarlıklara kadar uzanır ve daha sonra Romalılar ve Selçuklu Türkleri gibi diğer uygarlıklar tarafından da yönetilmiştir. Kayseri, tarihi kaleleri, camileri, müzeleri, tarihi hamamları, tarihi çarşıları ve doğal güzellikleriyle ünlüdür. Şehir aynı zamanda Türkiye’nin en büyük sanayi merkezlerinden biridir ve özellikle tekstil, gıda, mobilya ve inşaat malzemeleri üretimi konularında önemli bir rol oynamaktadır.

 
 
 
 
 
 

Kayseri’de Gezilecek Yerler;

  • Kayseri Kalesi: Şehrin merkezinde yer alan tarihi kale, Selçuklu dönemine ait bir yapıdır. Kalede tarihi müzeler ve restoranlar da bulunmaktadır.
  • Sahabiye Medresesi: 13. yüzyılda inşa edilmiş olan medrese, Türkiye’nin en büyük medreselerinden biridir. İçinde tarihi eserler ve el sanatları satan dükkanlar da vardır.
  • Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi: 13. yüzyılda inşa edilen Gevher Nesibe Hastanesi, tarihi bir hastane ve tıp okulu olarak kullanılmıştır. Bugün müze olarak kullanılmaktadır ve tıp tarihiyle ilgili birçok esere ev sahipliği yapmaktadır.
  • Hunat Hatun Camii: Selçuklu döneminden kalan cami, Türkiye’nin en eski camilerinden biridir. Caminin tarihi ve mimari özellikleri dikkat çekicidir.

 

 

Kayseri Orduevi Fiyat Bilgisi


Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

 

Kayseri Orduevi Rezervasyon

Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Öğretmenevi ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

Kayseri Orduevi İletişim Bilgileri

Kayseri Orduevi konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; 

Tel:  0 (352) 222 68 60

 

 

Kayseri Orduevi Adresi

Kayseri Orduevi konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Serçeönü, Sivas Blv. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

 

 

 

 

Kayseri Orduevi Yorumları

Kayseri Orduevi Google yorumları.

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce konukevi ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri
Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir