Şehir Ara

Kastamonu Dsi Misafirhanesi

5/5
Kastamonu DSİ Mİsafirhanesi

Kastamonu Dsi Misafirhanesi, Kastamonu merkez de bulunmaktadır. Devlet Su İşleri 23. Bölge Müdürlüğüne bağlı olan Kastamonu Dsi Misafirhanesi Kastamonu da yapılacak tatil, iş gezisi ve yol üstü konaklamalar için kullanılabilecek ucuz ve temiz bir misafirhanedir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir misafirhanedir.

 

Kastamonu Dsi Misafirhanesi, Kastamonu Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından işletilen bir misafirhanedir. Konuklar, doğal güzellikleri keşfetmek için yürüyüş yapabilir veya piknik yapabilirler. Misafirhanede 2, 3 ve 4 kişilik odalar bulunmaktadır.

 

Kastamonu Dsi Misafirhanesi fiyatları oldukça uygun ve rekabetçidir. Konuklar, misafirhane binasında ortak kullanım alanlarını da kullanabilirler. Bu alanlar arasında mutfak, çamaşırhane, oyun salonu, çay bahçesi ve otopark yer almaktadır.

 

Kastamonu’da ayrıca diğer Kastamonu kamu misafirhaneleri de bulunmaktadır. Bu misafirhaneler de genellikle uygun fiyatlı konaklama seçenekleri sunmaktadırlar.

 

Kamu misafirhaneleri, genellikle daha önceden rezervasyon yapılması gereken yerlerdir. Konuklar, konaklamalarını planlamadan önce misafirhanelerle iletişime geçerek rezervasyon yaptırmalıdırlar. Ayrıca, her misafirhanenin kuralları ve politikaları farklı olabilir, bu nedenle konuklar konaklamadan önce kuralları dikkatlice okumalıdırlar.

 

Devlet Su İşleri misafirhanelerinde kendi personellerinden ziyade dışarıdan sivil vatandaşlarında misafir olarak konaklama yapabilirler. DSİ misafirleri genellikle temiz ve rahat bir konaklama yapılabilecek işletmelerdir. Odalarda TV, mini buzdolabı, klima, elbise dolabı, banyo ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır. 

 

 

 

Kastamonu ’ da Gezilecek Yerler;

 • Valla Kanyonu
 • Horma Kanyonu
 • Ilıca Şelalesi
 • Çatak Kanyonu
 • Gideros Koyu
 • Loç Vadisi
 • Kastamonu Kalesi
 • Nasrullah Cami
 • Yakupağa Külliyesi
 • Kurşunlu Han
 • Kastamonu Arkeoloji Müzesi
 • Münire Sultan Medresesi
 • Mahmutbey Cami
 • Taşköprü
 • İnebolu

 

Kastamonu Dsi Misafirhanesi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.

Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

Oda Kamu Sivil
Duble Yataklı Tek Kişilik Oda 120 180 
Duble Yataklı Oda 150 220
İki Kişilik Oda 90 130
Üç Kişilik Oda 80 110
Dört Kişilik Oda 60 90

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Öğretmenevi ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

Kastamonu Dsi Misafirhanesi İletişim Numaraları

Kastamonu Dsi Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; Oda fiyatlarını öğrenmek, rezervasyon yaptırmak veya bilgi almak için;

Tel: 0366 214 92 27

 

 

Kastamonu Dsi Misafirhanesi Adresi

Kastamonu Dsi Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Kuzeykent, Alparslan Türkeş Blv. 44/B Merkez / Kastamonu

 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete ’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir