Şehir Ara

Kars Maliye Misafirhanesi

5/5
Kars Maliye Misafirhanesi

Kars Maliye Misafirhanesi Maliye Bakanlığı misafirhaneleri arasında konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Kars Kamu Misafirhaneleri ucuz konaklama ve kaliteli hizmet ile talep görmektedir. Kars Defterdarlığı Misafirhanesi Maliye ve Hazine Bakanlığı Kars Defterdarlığı  tarafından işletilmektedir. Misafirhane 9 oda ve 18 yatak kapasitesine sahiptir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan Kars Maliye Misafirhanesi Kars ‘da ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz misafirhanelerden biridir. Maliye misafirhane fiyatları diğer konaklama işletmelerine göre uygun olması sebebiyle önceden işletme ile iletişime geçilip rezervasyon yapılması önemlidir.

Kars ilimizde yer alan Maliye Misafirhanesi, misafirlerin konaklama ihtiyaçlarını karşılayan önemli tesislerden biridir. Kars’ın tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü olması nedeniyle, yılın her dönemi ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Kars Maliye Misafirhanesi fiyatları bakımından şehir merkezine yakın konumuyla dikkat çekmektedir. Şehrin turistik ve tarihi yerlerine kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz bu tesis, konforlu ve modern odaları ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Misafirlerin ihtiyaçlarına göre tek kişilik, çift kişilik veya aile odaları seçenekleri sunan tesis, her kesime hitap etmektedir.

Kars’ta yer alan diğer kamu misafirhaneleri gibi, Maliye Misafirhanesi de uygun fiyatlarıyla bilinmektedir. Tesisin fiyatları, konaklama yapılacak odanın büyüklüğüne ve misafir sayısına göre değişmektedir. Bu nedenle, konaklama yapmadan önce fiyatları araştırmakta fayda vardır.

Kars, tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengin bir ilimizdir. Ani Harabeleri, Kars Kalesi, Çıldır Gölü gibi önemli turistik yerlere ev sahipliği yapması nedeniyle her yıl binlerce turist ziyaret etmektedir. Ayrıca Kars, yöresel lezzetleri ile de ünlüdür. Kaz eti, gravyer peyniri ve ballı pekmez gibi lezzetlerini denemeden Kars’tan ayrılmamalısınız.

Sonuç olarak, Kars Maliye Misafirhanesi, konforlu ve modern odaları, uygun fiyatları ve şehir merkezine yakın konumuyla konaklama tercihi yapacak olan misafirlerin dikkatini çekmektedir. Kars’ın tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etmek isteyenler için ideal bir konaklama seçeneği olan Maliye Misafirhanesi, Kars’a yapacağınız gezilerde unutulmaz bir konaklama deneyimi sunacaktır.

 

Kars ‘da Gezilecek Yerler;

 • Ani Haraberleri
 • Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi
 • Kars Kalesi
 • Havariler Müzesi
 • Kars Fethiye Camii
 • Harrani Türbesi
 • St. Gregory Kilisesi

 

 

Kars Maliye Misafirhanesi Konaklama Fiyat Bilgisi

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.


Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Öğretmenevi ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

Kars Maliye Misafirhanesi Telefon Numaraları

Kars Defterdarlığı Misafirhanesi konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; 

Tel: 0 (474) 223 64 02 / 1900

Tel: 0 (535) 716 45 41

 

 

Kars Maliye Misafirhanesi Adresi

Kars Defterdarlığı Misafirhanesi konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Yusufpaşa Mahallesi Maliye Sokak No:14 Merkez / Kars

 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce konukevi ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir