İzmir Dsi Misafirhanesi

İzmir Dsi Misafirhanesi
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

İzmir Dsi Misafirhanesi, Devlet Su İşleri 2.Bölge Müdürlüğüne bağlı İzmir İli Bornova İlçesinde bulunmaktadır. Devlet misafirhaneleri konaklama yapmak, yemek yemek, sosyal tesislerinden faydalanmak için kamu personelleri ve vatandaşların hizmetine sunulmuş misafirhanelerdir. Misafirhanelerin konaklama ücretleri, yemek ücretleri, sosyal tesislerin kullanım ücretleri ile şehir dışındaki tatillerinizde, iş seyehatlarınız da ve ikametlerde uygun fiyat politikası sebebiyle tercih edilmektedir. Farklı ve bilmediğiniz şehirlerde, ilçelerde konaklamanız gerektiğinde otellere göre daha uygun konaklama yapmak mümkün.

 

İzmir Türkiye’nin batısında Ege Bölgesi’nde yer alan bir şehirdir. Hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle ünlüdür. Ayrıca İzmir Dsi misafirhanesi de konaklama seçeneklerinden biridir. Bu makalede, İzmir DSI misafirhanesi hakkında bilgi ve İzmir’de gezilecek yerler hakkında öneriler sunacağım.

 

İzmir Dsi Misafirhanesi Hakkında Bilgi ve Yorumlar

İzmir Dsi Misafirhanesi, İzmir’in Bornova ilçesinde yer almaktadır. Konum olarak şehir merkezine yakın bir konumdadır ve ulaşımı kolaydır. Misafirhane, çevredeki doğal güzelliklere ve turistik yerlere yakın konumdadır.

 

İzmir Dsi Misafirhanesi fiyatları oldukça uygun ve konaklama kalitesi oldukça iyi. Odalar ferah ve temizdir. Ayrıca tesisin bahçesi de oldukça güzeldir ve dinlenmek için ideal bir yerdir. Misafirhane çalışanları da misafirlerle ilgili oldukça yardımcıdır.

 

İzmir Dsi Misafirhanesi hakkında yapılan yorumlar da genel olarak olumlu yöndedir. Misafirler, konaklama konforunu ve misafirhane çalışanlarının yardımseverliğini övmüşlerdir.

 

İzmir’de Gezilecek Yerler

İzmir, hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle ünlüdür. Aşağıda, İzmir’de gezilecek yerler hakkında öneriler sunacağım:

 1. Kemeraltı Çarşısı: İzmir’in en eski çarşılarından biri olan Kemeraltı, tarihi yapısı ve çeşitli ürünleriyle ünlüdür.
 2. Konak Meydanı ve Saat Kulesi: İzmir’in sembol yapılarından biridir. Konak Meydanı’ndaki tarihi Saat Kulesi, şehrin en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir.
 3. Kordonboyu: İzmir’in deniz kenarında yer alan Kordonboyu, yürüyüş yapmak, denize girmek veya birçok restoranda yemek yemek için ideal bir yerdir.
 4. Agora Antik Kenti: İzmir’in Bergama ilçesinde yer alan Agora Antik Kenti, Roma dönemine ait tarihi kalıntılarıyla ünlüdür.
 5. Kadifekale: İzmir’in tarihi surlarından biri olan Kadifekale, şehir manzarasını izlemek için en iyi yerlerden biridir.
 6. İzmir Arkeoloji Müzesi: İzmir’de tarihi eserlerin sergilendiği önemli bir müzedir. Müze, Helenistik, Roma ve Bizans dönemine

 

Devlet Su İşleri 2.Bölge Müdürlüğüne ait olan İzmir Dsi Misafirhanesi İzmir‘de konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan İzmir Dsi Misafirhanesi, İzmir’de ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz öğretmenevlerinden biridir.

 

İzmir’de Gezilecek Yerler;

 • Kordon
 • Saat Kulesi
 • Tarihi Asansör
 • Kızlarağası Hanı
 • Doğal Yaşam Parkı
 • Karagöl Tabiat Parkı
 • Efes Antik Kenti
 • Şirince Köyü
 • Aşıklar Şelalesi
 • Çeşme Alaçatı
 • Ilıca Plajı
 • Foça

 

 

İzmir Dsi Misafirhanesi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2023 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2023 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.

Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce misafirhane ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

İzmir Dsi Misafirhanesi İletişim Numaraları

İzmir Dsi Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; Oda fiyatlarını öğrenmek, rezervasyon yaptırmak veya bilgi almak için 0 232 435 51 00 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

 

İzmir Dsi Misafirhanesi Adresi

İzmir Dsi Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Kazım Dirik, Sanayi Cd. No:32 D:34, 35100 Bornova/İzmir

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete ’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Yazılar

Popüler Misafirhaneler