Şehir Ara

Sultanahmet Diyanetevi

5/5
Sultanahmet Diyanetevi

İstanbul, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilen tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ünlü bir şehirdir. Sultanahmet, İstanbul’un en popüler turistik bölgelerinden biridir. Sultanahmet Diyanet Evi, İstanbul’un en güzel yerlerinden birinde bulunan konforlu bir konaklama seçeneği sunmaktadır.

 

Sultanahmet Diyanet Evi, İstanbul’da konaklama seçenekleri arayanlar için mükemmel bir seçenek olabilir. Sultanahmet Diyanet Evi, tarihi Sultanahmet Camii’ne yakın bir konumda bulunmaktadır. Ayrıca, Ayasofya, Topkapı Sarayı ve Kapalıçarşı gibi diğer popüler turistik yerlere de yakındır. Bu sayede, konaklayanlar tarihi ve kültürel mekanlara kolayca erişebilirler.

 

Sultanahmet Diyanet Evi fiyatları ile de dikkat çekmektedir. Bu nedenle, bütçe dostu bir konaklama seçeneği arayanlar için ideal bir tercih olabilir. Ayrıca, Sultanahmet Diyanet Evi’nin web sitesi aracılığıyla kolayca rezervasyon yapabilirsiniz. Bu sayede, seyahatiniz için konaklama düzenlemeniz oldukça kolay olacaktır.

 

Sultanahmet Diyanet Evi’nde konaklama yapmak için bir diğer sebep ise modern tesisleri ve konforlu odalarıdır. Sultanahmet Diyanet Evi, modern odaları ve diğer tesisleri ile konforlu bir konaklama deneyimi sunar. Ayrıca, güvenli bir konaklama deneyimi için gerekli tüm önlemler alınmıştır.

 

Sultanahmet Diyanet Evi, tarihi ve kültürel yerlere yakın bir konumda, uygun fiyatları, modern tesisleri ve güler yüzlü personeli ile İstanbul’da konaklama arayanlar için mükemmel bir seçenek olabilir. Sultanahmet’te konaklamak isteyenler veya bütçe dostu bir konaklama seçeneği arayanlar için Sultanahmet Diyanet Evi, en iyi tercihlerden biri olabilir. Konaklama fiyatları ve rezervasyon yapmak için Sultanahmet Diyanet Evi’nin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sultanahmet Diyanetevi misafirhanesi Diyanet İşleri Bakanlığına bağlı olarak Diyanet personelleri, kamu çalışanları ve sivil vatandaşların kaliteli otel konforunda konaklama hizmeti alabilmesi için açılmış bir misafirhanedir. Diyanetevi İstanbul Fatih ilçesinde bulunmaktadır. İstanbul İli Fatih İlçesinde mülkiyeti Türkiye Diyanet Vakfına ait taşınmaz, ”Sultanahmet Diyanet Evi” olarak 1 Haziran 2021 itibariyle 20 oda 33 yatak kapasitesi ile faaliyetlerine başlamıştır. Fiyatları uygun olduğu kadar da kaliteli hizmet anlayışı ile konaklama ve restoran ihtiyacınız için İstanbul da ucuz konaklama için kurulmuş bir misafirhanedir. Diyanet misafirhanesi İstanbul dışında Ankara da da bir şubesi ile hizmete vermektedir. Sultanahmet Diyanet Evi fiyatları diğer kamu kurum ve kuruluşların fiyatlarına göre biraz fazla olsa da beş yıldızlı otel hizmeti vermektedir. İstanbul Diyanet Evi fiyatları ve rezervasyon için ilgili kurum ile iletişime geçip önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır.

 

Sultanahmet Diyanet Evinin konaklama kapasitesi 20 oda 36 yataktan oluşmaktadır.

Bu odalar;

Tek Kişilik Oda : 7

Çift Kişilik Oda: 10 ve

Üç Kişilik Oda : 3

 

 

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler;

 • Topkapı Sarayı
 • Sultanahmet Meydanı
 • Sultanahmet Camii
 • Yerebatan Sarnıcı
 • Ayasofya Camii
 • Kapalı Çarşı
 • Galata Kulesi
 • Kız Kulesi
 • Taksim Meydanı
 • İstiklal Caddesi

 

 

Sultanahmet Diyanetevi Fiyat Bilgisi


Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

 

Sultanahmet Diyanetevi Rezervasyon

Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Öğretmenevi ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

Sultanahmet Diyanetevi Telefon Numarası

Sultanahmet Diyanetevi konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; 

Tel: (0212) 843 61 84-
                      809 40 24-

                      801 44 71
Cep: (0555) 197 64 99

Mail: sultanahmetdiyanetevi@diyanet.gov.tr

 

 

Sultanahmet Diyanetevi Adresi

Sultanahmet Diyanetevi konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Binbirdirek, Klodfarer Cd. No:8, 34122 Fatih/İstanbul

 

 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce konukevi ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri
Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir