İstanbul Eğitim Merkezi Misafirhanesi

İstanbul Eğitim Merkezi Misafirhanesi
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer İstanbul Eğitim Merkezi Misafirhanesi İstanbul İli Sarıyer ilçesinde bulunmaktadır. Adalet Bakanlığına bağlı olan İstanbul Eğitim Merkezi Misafirhanesi, kamu çalışanları ve tüm vatandaşlarımıza güler yüzlü personelleri ile birlikte temiz ve konforlu konaklama imkanı vermektedir.

İstanbul Eğitim Merkezi Misafirhanesi, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İş Yurdu Müdürlüğü tarafından işletilmektedir. İstanbul Eğitim Merkezi Misafirhanesi 2 yataklı 20 oda kapasitesiyle misafirlerimizin hizmetindedir.

Odalarımızda Wi-Fi hizmeti, 7/24 sıcak su, merkezi sistem havalandırma, 37 ekran LCD TV, mini buzdolabı, kettle (elektrikli ısıtıcı), saç kurutma makinesi, havlu-terlik, duş jeli-sabun bulunmaktadır.

Misafirhanemizde ütü odası, tv salonu, bilardo salonu, kantin, kitap okuma salonu ve ücretsiz otopark hizmeti bulunmaktadır. Misafirhanemizden, tüm kamu personeli ile Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan veya emekli olan personel ile eşleri, çocukları, altsoy ve üstsoyları yararlanılabileceklerdir.

Misafirhanemizde kahvaltı ve yemek hizmeti mevcut olmayıp, Eğitim Merkezinde kursiyer bulunduğu dönemlerde; misafirhane görevlisine bilgi verilmesi ve belirlenen bedel üzerinden gerekli ücretin işletmeciye ödenmesi halinde kahvaltı ve yemek hizmetinden yaralanabilecektir.

Misafirhaneden ayrılış sırasında “Oda Giriş Kartının teslimi zorunlu olup kaybedilmesi halinde bedeli ilgilisinden tahsil edilecektir. Oda boşaltma işleminin en geç gündüz saat 11’e kadar yapılması gerekmekte olup belirtilen saatten sonra odanın boşaltılması halinde, o güne yönelik ücretin tahsili gerekecektir.

1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanunu gereğince, konaklayanların kimlik bilgileri, kolluk kuvvetlerine anlık olarak bildirileceği için konaklama sırasında görevliye kurum kimliğiyle birlikte T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi gibi belgelerden birinin ibrazı zorunludur.

Misafirhaneye alkollü olarak gelinmesi ya da alkollü içeceklerin sokulması yasaktır. Misafirhanemiz odalarında ve kapalı alanlarında sigara içilmesi halinde 4207 sayılı Kanun gereğince işlem yapılacaktır.   

Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İş Yurdu Müdürlüğü tarafından işletilen İstanbul Eğitim Merkezi Misafirhanesi İstanbul’da konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz misafirhanelerden biridir.

İstanbul’da Gezilecek Yerler;

 • Topkapı Sarayı
 • Sultanahmet Meydanı
 • Sultanahmet Camii
 • Yerebatan Sarnıcı
 • Ayasofya Camii
 • Kapalı Çarşı
 • Galata Kulesi
 • Kız Kulesi
 • Taksim Meydanı
 • İstiklal Caddesi

 

İstanbul Eğitim Merkezi Misafirhanesi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2023 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2023 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce misafirhane ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.Güncel fiyat bilgisi için lütfen tıklayınız.

 

İstanbul Eğitim Merkezi Misafirhanesi İletişim Numaraları

Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer İstanbul Eğitim Merkezi Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; Oda fiyatlarını öğrenmek, rezervasyon yaptırmak veya bilgi almak için; 

Telefon: 0212 441 9703 – 0212 441 9706

Misafirhane: 0212 442 2280

 

İstanbul Eğitim Merkezi Misafirhanesi Adresi

Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer İstanbul Eğitim Merkezi Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Bahçelievler Mah. Çocuk Sitesi İçi No: 157 34188 Bahçelievler/İSTANBUL

 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce Misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Yazılar

Popüler Misafirhaneler