Şehir Ara

Hatay Maliye Misafirhanesi

5/5
Arsuz Maliye Kampı

Hatay Maliye Misafirhanesi Maliye Bakanlığı misafirhaneleri arasında konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Hatay Kamu Misafirhaneleri ucuz konaklama ve kaliteli hizmet ile talep görmektedir. Hatay Defterdarlığı Arsuz Dinlenme Tesisi Misafirhanesi Maliye ve Hazine Bakanlığı Hatay Defterdarlığı  tarafından işletilmektedir. Misafirhane 26 oda ve 126 yatak kapasitesine sahiptir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan Hatay Maliye Misafirhanesi Hatay ‘da ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz misafirhanelerden biridir. Maliye misafirhane fiyatları diğer konaklama işletmelerine göre uygun olması sebebiyle önceden işletme ile iletişime geçilip rezervasyon yapılması önemlidir.

Hatay, Akdeniz Bölgesi’nin güneyinde yer alan bir ilimizdir. Tarihi kalıntıları, doğal güzellikleri ve lezzetli yemekleri ile turistlerin ilgisini çekmektedir. Hatay’a gelen ziyaretçiler, konaklama ihtiyaçlarını Hatay Maliye Misafirhanesi gibi birçok misafirhane ve otelde karşılayabilirler.

Hatay Maliye Misafirhanesi, devlet tarafından işletilen bir misafirhane olup, Hatay’da çalışan kamu personeli, memurlar ve öğrenciler gibi devlet görevlileri için konaklama imkanı sunmaktadır. Hatay Maliye Misafirhanesi, 4 katlı modern bir binada yer almaktadır. Oda tipleri arasında tek, çift ve üç kişilik odalar bulunmaktadır. Odalar temiz, rahat ve ihtiyaç duyulan tüm eşyalarla donatılmıştır.

Hatay Maliye Misafirhanesi, günlük ve aylık konaklama seçenekleri sunmaktadır. Günlük konaklama ücretleri, oda tipine göre değişmektedir. Hatay Maliye Misafirhanesi’nin fiyatları oldukça makul düzeydedir ve Hatay’da uygun fiyatlı konaklama seçenekleri arayanlar için iyi bir seçimdir.

Hatay’da sadece Maliye Misafirhanesi değil, diğer kamu kurumları tarafından işletilen misafirhaneler de bulunmaktadır. Bu misafirhaneler de Hatay’da kısa veya uzun süreli konaklamak isteyen devlet görevlilerine hizmet vermektedir.

Hatay’ın tarihi ve kültürel dokusu, turistlerin ilgisini çekmektedir. Antakya Müzesi, Hatay Arkeoloji Müzesi, Habibi Neccar Camii, Aziz Pierre Kilisesi ve St. Simon Manastırı gibi turistik yerler, Hatay’da gezilecek yerler arasındadır. Hatay’ın zengin mutfak kültürü de birçok ziyaretçinin ilgisini çekmektedir. Hatay’ın yöresel yemekleri arasında humus, zahter salatası, künefe, muhammara, mercimekli köfte ve daha birçok lezzetli yemek bulunmaktadır.

 

 

Hatay ‘da Gezilecek Yerler;

 • Hatay Arkeoloji Müzesi
 • St. Pierre Kilisesi
 • Titus Tüneli
 • Harbiye Şelaleleri
 • İskenderun Deniz Müzesi
 • Hatay Uzun Çarşı
 • Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi
 • Saint Simeon Manastırı
 • Beşikli Mağara
 • Damlataş Mağarası
 • Hatay Ulu Camii
 • Meryem Ana Havuzu
 • İssos Antik Kenti
 • Musa Ağacı

 

 

Hatay Maliye Misafirhanesi Konaklama Fiyat Bilgisi

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.


Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Öğretmenevi ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

Hatay Maliye Misafirhanesi Telefon Numaraları

Maliye Bakanlığı Hatay İli Defterdarlığı Dinlenme Tesisi konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; 

 

 

Hatay Maliye Misafirhanesi Adresi

Arsuz Maliye Kampı konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Uluçınar Mahallesi, İskender Sayek Caddesi, No:46 Arsuz / Hatay

 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce konukevi ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir