Edirne Maliye Misafirhanesi

Bursa Maliye Misafirhanesi
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Edirne Maliye Misafirhanesi Maliye Bakanlığı misafirhaneleri arasında konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Edirne Kamu Misafirhaneleri ucuz konaklama ve kaliteli hizmet ile talep görmektedir. Edirne Erikli Dinlenme Tesisleri Maliye ve Hazine Bakanlığı Edirne Defterdarlığı tarafından işletilmektedir. Misafirhane 6 oda ve 24 yatak kapasitesine sahiptir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan Edirne Maliye Misafirhanesi Edirne ‘de ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz misafirhanelerden biridir. Maliye misafirhane fiyatları diğer konaklama işletmelerine göre uygun olması sebebiyle önceden işletme ile iletişime geçilip rezervasyon yapılması önemlidir.

Edirne, Türkiye’nin Trakya Bölgesi’nde yer alan bir şehirdir. Türkiye’nin en batısında yer alan Edirne, Türkiye-Bulgaristan ve Türkiye-Yunanistan sınır kapılarına sahiptir. Bu yüzden önemli bir ticaret merkezi olmuştur. Şehir, tarihi ve kültürel dokusu, mimarisi ve lezzetleriyle turistlerin de ilgisini çeker.

Edirne Maliye Misafirhanesi, Edirne’de kalan kamu personeli için konaklama hizmeti sunmaktadır. Misafirhane, şehir merkezinde ve Osmanlı mimarisiyle yapılmıştır. Şehirdeki diğer misafirhaneler arasında Edirne Üniversitesi Misafirhanesi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Misafirhanesi, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Misafirhanesi gibi seçenekler bulunmaktadır.

Edirne Maliye Misafirhanesi’nin fiyatlarına gelince, bu ücretler konaklama süresine ve oda tipine göre değişebilir. Fiyatlar genellikle günlük bazda belirlenir. Şehir merkezindeki diğer konaklama seçeneklerine göre Maliye Misafirhanesi’nin fiyatları uygun kabul edilebilir.

Edirne, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle öne çıkan bir şehirdir. Edirne’nin en ünlü yapılarından biri Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma Selimiye Camii’dir. Bu camii, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir. Ayrıca Edirne Sarayı, Balkan Savaşı Şehitleri Anıtı, Üç Şerefeli Camii, Eski Camii ve Edirne Saat Kulesi gibi tarihi yapıları da ziyaret edebilirsiniz.

Edirne ayrıca, kendine özgü mutfağıyla da ünlüdür. Edirne köftesi, ciğer tava, keşan köftesi, Balkan böreği ve Edirne pidesi şehrin meşhur lezzetleri arasındadır. Ayrıca Edirne’nin üzümleriyle yapılan şarapları da tatmanızı öneririm.

Edirne Maliye Misafirhanesi şehirde kalan kamu personeli için uygun bir konaklama seçeneği sunuyor.

 

Edirne ‘de Gezilecek Yerler;

 • Enez Kalesi
 • Bayezid Köprüsü
 • Edirne Büyük Sinagogu
 • Selimiye Camii
 • Üç Şerefeli Cami
 • Karaağaç Tren Garı
 • Eski Cami
 • 2. Bayezid Külliyesi
 • Edirne Sarayı

 

 

Edirne Maliye Misafirhanesi Konaklama Fiyat Bilgisi

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.


Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Öğretmenevi ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

Edirne Maliye Misafirhanesi Telefon Numaraları

Erikli Dinlenme Tesisleri konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; 

Tel: 0 (284) 225 30 98 

Fax: 0 (284) 225 13 03

 

 

Edirne Maliye Misafirhanesi Adresi

Erikli Dinlenme Tesisleri konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Palmiye Sokak No:1 Erikli Sahili Keşan / Edirne

 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce konukevi ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Yazılar

Popüler Misafirhaneler