Şehir Ara

Hitit Üniversitesi Uygulama Oteli

5/5
Hitit Üniversitesi Uygulama Oteli

Hitit Üniversitesi Uygulama Oteli Çorum ‘da konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan Hitit Üniversitesi Uygulama Oteli, Çorum ‘da ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz misafirhanelerden biridir.

Meslek Yüksekokulu Kampüsünde yer alan uygulama ve araştırma otelinden tüm kamu personeli, Üniversitemiz bünyesinde çalışan veya emekli olan personel ile eşleri, çocukları, altsoy ve üstsoyları, Üniversitenin eğitim-araştırma faaliyetlerine katılmak veya resmi temaslarda bulunmak üzere kısa süreli olarak gelen araştırmacılar, yabancı uyruklu öğretim elemanları, misafirler ve ziyaretçiler ile Rektörlük tarafından uygun görülen diğer ziyaretçiler yararlanabilmektedir.

Hitit Üniversitesi Uygulama Oteli, Çorum ilinin Boğazkale ilçesinde yer alan modern bir oteldir. Üniversitenin turizm ve otelcilik bölümü tarafından işletilen otel, hem öğrencilerin pratik yapması hem de bölge turizmine katkı sağlaması amacıyla hizmet vermektedir.

Otel, bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen gezginler için ideal bir konumda bulunmaktadır. Hitit Üniversitesi Uygulama Oteli, konuklarına rahat ve modern konaklama imkanı sunar. Odalar, ihtiyaçlarınıza uygun olarak tasarlanmıştır ve birçok olanak sunmaktadır. Tüm odalarda uydu TV, klima, minibar, özel banyo ve ücretsiz Wi-Fi bulunmaktadır.

Otelde ayrıca bir restoran ve bar bulunmaktadır. Restoran, hem yerel hem de uluslararası mutfaklardan lezzetler sunmaktadır. Konuklar, yemeklerini açık havada keyifle yiyebilirler. Otelde toplantı, konferans ve etkinlikler için uygun bir salon da mevcuttur.

Hitit Üniversitesi Uygulama Oteli, Boğazkale’deki tarihi yerlere yakın bir konumdadır. Otelin yakınlarındaki en önemli turistik yerlerden biri, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Hattuşaş Antik Kenti’dir. Hattuşaş Antik Kenti, Hititlerin başkenti olarak bilinmektedir ve gezginlerin büyük ilgisini çekmektedir. Ayrıca, Boğazkale’nin tarihi köprüleri ve Osmanlı dönemine ait yapıları da ziyaret edilebilir.

Doğa tutkunları için de Hitit Üniversitesi Uygulama Oteli’nin çevresinde birçok doğal güzellik bulunmaktadır. Otelin yakınlarında, Kapulukaya Vadisi Milli Parkı ve Alacahöyük Göleti gibi doğal alanlar ziyaret edilebilir.

Hitit Üniversitesi Uygulama Oteli, modern konaklama imkanları sunan ve bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen gezginler için ideal bir konaklama yeridir.

 

Hitit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Oteli bünyesinde

*12 adet tek kişilik iki ayrı yataklı standart oda (twinbed room),

*2 adet iki kişilik tek büyük yataklı oda (frenchbed room)

*1 adet tek kişilik iki ayrı yataklı engelli odası (disabled room) olmak üzere toplam 15 oda bulunmaktadır.

 

 

Çorum ‘da Gezilecek Yerler;

 • Çorum Belediye Binası
 • Çorum Saat Kulesi
 • Çorum Müzesi
 • Ulu Cami Cami
 • Alacahöyük Müzesi ve Örenyeri
 • Boğazköy Örenyeri
 • Yazılıkaya Tapınağı
 • İncesu Kanyonu
 • Kapılıkaya Kaya Mezar
 • İskilip Kaya Mezarı

 

 

Hitit Üniversitesi Uygulama Oteli Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.


Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Öğretmenevi ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

Hitit Üniversitesi Uygulama Oteli İletişim Numaraları

Hitit Üniversitesi Misafirhanesi konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; 

Tel: 0 552 763 39 07

Fax: 0 364 222 1 778

 

 

Hitit Üniversitesi Uygulama Oteli Adresi

Hitit Üniversitesi Misafirhanesi konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Uygulama Ve Araştırma Oteli Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Kampüsü, Gazi Caddesi No : 99 Posta Kodu:19169 Çorum

 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce konukevi ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir