Şehir Ara

Çorum Uygulama Oteli

5/5
Çorum Uygulama Oteli

Çorum Uygulama Oteli Çorum misafirhaneleri arasında konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Çorum Kamu Misafirhaneleri ucuz konaklama ve kaliteli hizmet ile yoğun talep görmektedir. Çorum Uygulama Oteli Hitit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından işletilmektedir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan Çorum Uygulama Oteli Çorum ‘da ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz misafirhanelerden biridir.

Uygulama Oteli 30 oda ve 70 yatak kapasite ile hizmet vermektedir. 4 süit ve  26 standart oda, 120 kişilik restoran, 80 kişilik konferans salonu, cafe patiseri hizmetleri ve fuaye alanı mevcuttur. Otel konsepti olarak oda kahvaltı şeklinde hizmet vermektedir. Talep edildiği takdirde gruplara tam pansiyon hizmette sunulmaktadır. Uygulama Oteli Tarsus´un en önemli turistik merkezi olan Tarsus şelalesine 1 dakikalık yürüme mesafesin bulunmaktadır. 

Çorum, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan bir şehirdir. Tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleri ile öne çıkan Çorum, son yıllarda turizm açısından önem kazanmıştır.

Çorum’da konaklama seçenekleri arasında uygulama otelleri, misafirhaneler ve pansiyonlar bulunmaktadır. Şehir merkezinde bulunan Çorum Uygulama Oteli, şehirdeki en popüler konaklama seçeneklerinden biridir. Ayrıca, şehir merkezinde birkaç farklı misafirhane de bulunmaktadır. Misafirhaneler genellikle ekonomik fiyatlar sunarlar ve konaklama konforu açısından yeterli seviyededirler. Bunun yanı sıra, Çorum’da bulunan birçok pansiyon da turistlerin konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Çorum, tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengin bir şehirdir. Çorum Arkeoloji Müzesi, Hitit dönemine ait önemli eserlerin sergilendiği bir müzedir. Ayrıca, Alacahöyük, Hattuşaş, Boğazköy ve Şapinuva gibi önemli arkeolojik alanlar da Çorum’da bulunmaktadır. Şehirde bulunan Saat Kulesi, Ulu Camii, Taş Medrese gibi tarihi yapılar da turistlerin ziyaret ettiği yerler arasındadır.

Çorum’da doğal güzellikler de bulunmaktadır. İskilip Kanyonu, Ilısu Şelalesi, Obruk Gözü ve Kargı Kanyonu gibi yerler, doğa tutkunları için ziyaret edilebilecek güzellikler arasındadır.

Çorum kamu misafirhaneleri arasında İl Emniyet Müdürlüğü Konukevi, İl Özel İdaresi Konukevi, Hitit Üniversitesi Konukevi bulunmaktadır. Bu misafirhaneler genellikle iş seyahati için şehre gelenler tarafından tercih edilmektedirler. Misafirhane fiyatları şehrin konumuna ve olanaklarına göre değişebilmektedir.

Çorum tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile turistlerin ilgisini çeken bir şehir olarak öne çıkmaktadır. Şehirdeki konaklama seçenekleri ve turistik yerler, ziyaretçilere unutulmaz bir tatil deneyimi sunmaktadır.

 

Çorum ‘da Gezilecek Yerler;

 • İnönü Yaylası
 • Yuvacık Barajı
 • Ballıkayalar Tabiat Parkı
 • Kefken Pembe Kayalar
 • Kumcağız Halk Plajı
 • Kefken Adası
 • Narköy
 • Maşukiye
 • Gölkay Park
 • Kartepe Kayak Merkezi
 • Ormanya

 

 

Çorum Uygulama Oteli Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.


Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Öğretmenevi ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

Çorum Uygulama Oteli İletişim Numaraları

Çorum Uygulama Oteli konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; 

Tel: 0(364) 226 10 10 

 

 

Çorum Uygulama Oteli Adresi

Çorum Uygulama Oteli konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Buharaevler Mah. 8. Sok. No.8 Merkez / Çorum

 

 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce konukevi ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir