Şehir Ara

Bursa Maliye Misafirhanesi

5/5
Bursa Maliye Misafirhanesi

Bursa Maliye Misafirhanesi Maliye Bakanlığı misafirhaneleri arasında konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Bursa Kamu Misafirhaneleri ucuz konaklama ve kaliteli hizmet ile talep görmektedir. Bursa Maliye Konukevi Maliye ve Hazine Bakanlığı Bursa Defterdarlığı tarafından işletilmektedir. Misafirhane 15 oda ve 30 yatak kapasitesine sahiptir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan Bursa Maliye Misafirhanesi Bursa‘da ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz misafirhanelerden biridir. Maliye misafirhane fiyatları diğer konaklama işletmelerine göre uygun olması sebebiyle önceden işletme ile iletişime geçilip rezervasyon yapılması önemlidir.

Bursa, Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehri ve Marmara Bölgesi’nin önemli bir merkezidir. Bursa, tarihi ve kültürel mirası, doğal güzellikleri, termal turizm potansiyeli ve endüstriyel potansiyeli ile öne çıkmaktadır.

Bursa’da ziyaretçilerin konaklama seçenekleri arasında Maliye Misafirhanesi ve Bursa Misafirhaneleri yer almaktadır. Bursa Maliye Misafirhanesi, Maliye Bakanlığı’na bağlı bir tesis olup, kamu personeli ve yakınlarının konaklaması için hizmet vermektedir. Bursa Misafirhaneleri ise şehrin farklı noktalarında bulunmaktadır ve genellikle öğrenciler, iş adamları ve turistler tarafından tercih edilmektedir.

Bursa Maliye Misafirhanesi, diğer Maliye Misafirhaneleri gibi uygun fiyatlı konaklama imkanı sunmaktadır. Konaklama fiyatları, oda tiplerine, sezonluk değişikliklere ve öğrenci-personel ayrımına göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak diğer konaklama seçeneklerine göre daha uygun fiyatlar sunulmaktadır.

Bursa Kamu Misafirhaneleri ise kamu kurumlarına ait tesislerdir ve genellikle kamu personeli ve aileleri tarafından tercih edilmektedir. Bu tesislerde de uygun fiyatlı konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Bursa, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle de ünlüdür. Şehirdeki Osmanlı dönemine ait tarihi yapılar, camiler, türbeler, hanlar, hamamlar, çarşılar ve müzeler turistlerin ilgisini çekmektedir. Bursa ayrıca, doğal güzellikleriyle de dikkat çekmektedir. Uludağ Milli Parkı, Bursa’nın en yüksek dağı olan Uludağ’ı kapsamaktadır ve kış turizmi için önemli bir merkezdir. Ayrıca, Bursa’nın termal suları da sağlık turizmi için önemli bir potansiyele sahiptir.

Bursa’da konaklama seçenekleri arasında Maliye Misafirhanesi, Bursa Misafirhaneleri ve kamu misafirhaneleri yer almaktadır.

 

Bursa ‘da Gezilecek Yerler;

 • Koza Han
 • Ulu Camii
 • Yeşil Camii
 • Karagöz Müzesi
 • Kapalı Çarşı
 • Tofaş Araba Müzesi
 • Emir Sultan Camii

 

 

Bursa Maliye Misafirhanesi Konaklama Fiyat Bilgisi

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.


Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Öğretmenevi ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

Bursa Maliye Misafirhanesi Telefon Numaraları

Bursa Maliye Misafirhanesi konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; 

Tel: (0224) 327 46 86 

 

 

Bursa Maliye Misafirhanesi Adresi

Bursa Maliye Misafirhanesi konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Umurbey Mahallesi, Çobanbey Caddesi, 6. Eğri Sokak, No:5 Yıldırım – Bursa

 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce konukevi ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir