Bitlis Dsi Misafirhanesi

Bitlis Dsi Misafirhanesi
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bitlis Dsi Misafirhanesi, Bitlis merkez de bulunmaktadır. Devlet Su İşleri 17. Bölge Müdürlüğü 173. Şube Müdürlüğüne bağlı olan Bitlis Dsi Misafirhanesi Bitlis de yapılacak tatil, iş gezisi ve yol üstü konaklamalar için kullanılabilecek ucuz ve temiz bir misafirhanedir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir misafirhanedir.

 

Bitlis Dsi Misafirhanesi, Bitlis ilindeki ziyaretçiler için konaklama hizmeti sunan bir tesistir. Konumu itibariyle, Bitlis kent merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıktadır. Misafirhane, DSİ tarafından işletilmektedir ve özellikle Bitlis’teki cami ve tarihi yerleri ziyaret etmek isteyenler için uygun bir konaklama seçeneğidir.

 

Bitlis Dsi Misafirhanesi, modern ve rahat bir konaklama deneyimi sunmak için yenilenmiştir. Odaların tamamında klima, televizyon ve özel banyo bulunmaktadır. Ayrıca, tesisin genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi de mevcuttur.

 

Misafirhane, Bitlis’teki birçok turistik yerin yakınında bulunmaktadır. En ünlü turistik yerlerden biri olan Bitlis Kalesi, misafirhaneye yaklaşık 10 dakikalık bir sürüş mesafesindedir. Ayrıca, tesis ayrıca 1300’lü yıllara kadar uzanan Bitlis Ulu Camii’ne de yakındır.

 

Misafirler ayrıca, Bitlis’in doğal güzelliklerinden de faydalanabilirler. Bitlis Gölü, misafirhaneden sadece birkaç kilometre uzaklıkta yer almaktadır ve ziyaretçilerin gölün güzel manzarasının tadını çıkarmasını sağlar.

 

Bitlis Dsi Misafirhanesi fiyatları bakımından konforlu ve uygun fiyatlı konaklama seçenekleri sunar. Bitlis’te konaklama ihtiyacı olan ziyaretçiler, tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmek için bu tesisi tercih edebilirler.

 

Devlet Su İşleri misafirhanelerinde kendi personellerinden ziyade dışarıdan sivil vatandaşlarında misafir olarak konaklama yapabilirler. DSİ misafirleri genellikle temiz ve rahat bir konaklama yapılabilecek işletmelerdir. Odalarda TV, mini buzdolabı, klima, elbise dolabı, banyo ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır. 

 

 

 

Bitlis ’ de Gezilecek Yerler;

 • Bitlis Kalesi
 • İskender Paşa Camii
 • Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı
 • Tatvan Kalesi
 • Emir Bayındır Camii
 • Ahlat Müzesi
 • Bitlis Etnografya Müzesi
 • Memi Dede Mescidi

 

Bitlis Dsi Misafirhanesi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2023 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2023 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.

Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce misafirhane ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

Bitlis Dsi Misafirhanesi Telefon Numaraları

Bitlis Dsi Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; Oda fiyatlarını öğrenmek, rezervasyon yaptırmak veya bilgi almak için;

Tel: 0434 246 89 56 Dahili: 17302

 

 

Bitlis Dsi Misafirhanesi Adresi

Bitlis Dsi Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Başhan Köyü Merkez/Bitlis

 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete ’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Yazılar

Popüler Misafirhaneler