Şehir Ara

Amasya Maliye Misafirhanesi

5/5
Amasya Maliye Misafirhanesi

Amasya Maliye Misafirhanesi Maliye Bakanlığı misafirhaneleri arasında konaklama ihtiyacınız için kurulmuş bir misafirhanedir. Adana Kamu Misafirhaneleri ucuz konaklama ve kaliteli hizmet ile talep görmektedir. Amasya Maliye Misafirhanesi Maliye ve Hazine Bakanlığı Amasya Defterdarlığı tarafından işletilmektedir. Misafirhane 2 daire ve 10 yatak kapasitesine sahiptir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir yer olan Maliye Konukevi Amasya ‘da ucuza kalınabilecek  yerlerden sadece bir tanesidir. İş planlarınızda, tatil programlarınızda ve ya  yol üstü güzergahınızda tercih edebileceğiniz misafirhanelerden biridir. Maliye misafirhaneleri fiyatları diğer konaklama işletmelerine göre uygun olması sebebiyle önceden işletme ile iletişime geçilip rezervasyon yapılması önemlidir.

Amasya, Türkiye’nin Karadeniz bölgesinde yer alan tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlü bir ilimizdir. Amasya, tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve lezzetli yemekleri ile ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil deneyimi sunmaktadır.

Amasya Maliye Misafirhanesi, Amasya’da konaklama ihtiyacı olan kamu çalışanlarına hizmet vermektedir. Misafirhane, modern ve konforlu odaları, restoranı, toplantı salonları ve diğer tesisleri ile konuklarına kaliteli hizmet sunmaktadır. Amasya’da ayrıca birçok özel misafirhane de bulunmaktadır. Bu misafirhaneler, farklı konseptlerdeki odaları ve tesisleri ile ziyaretçilere geniş bir yelpazede konaklama seçenekleri sunarlar. Amasya’da misafirhane fiyatları, sezon ve odaların konforu gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Amasya’da kamu kurumlarına bağlı olarak işletilen birkaç misafirhane de bulunmaktadır. Bu misafirhaneler genellikle kamu personeline ve ailelerine hizmet vermektedir. Konuklar, konforlu odaları ve tesisleri ile rahat bir konaklama deneyimi yaşayabilirler. Amasya’da bulunan kamu misafirhanelerinin fiyatları da özel misafirhaneler gibi değişkenlik göstermektedir.

Amasya, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile de ünlüdür. Amasya Kalesi, Tarihi Kızlar Sarayı, Sultan II. Beyazıt Külliyesi, Gök Medrese, Hazeranlar Konağı ve şehir merkezinde yer alan birçok tarihi yapı Amasya’nın önemli turistik mekanları arasındadır. Amasya, ayrıca Yeşilırmak Nehri kıyısındaki doğal güzellikleri ile de ünlüdür.

Amasya’nın yemek kültürü de oldukça zengindir. Amasya’nın meşhur yemekleri arasında tas kebabı, Amasya çöreği, lahana sarması, un helvası, gömme, yaprak sarması ve lokum gibi lezzetler yer almaktadır.

 

 

Amasya ‘da Gezilecek Yerler;

 • Amasya Kalesi 
 • Aynalı Mağara
 • Kralkaya Mezarları
 • Yedi Kuğular Kuş Cenneti
 • Borabay Gölü Tabiat Parkı
 • Hazeranlar Konağı
 • Gökmedrese Camii
 • Beyazıd Külliyesi
 • Yalıboyu Evleri
 • Amasya Arkeoloji Müzesi

 

 

Amasya Maliye Misafirhanesi Konaklama Fiyat Bilgisi

Resmi Gazete ’de 2022 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2022 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.


Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce Öğretmenevi ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

Amasya Maliye Misafirhanesi Telefon Numaraları

Amasya Maliye Misafirhanesi konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; 

Tel: 0 (358) 218 50 10

 

 

 

Amasya Maliye Misafirhanesi Adresi

Amasya Maliye Misafirhanesi konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Pirinçci Mahallesi Mehmet Paşa Caddesi Maliye Lojmanı Kat:6 No:9 Merkez / Amasya

 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce konukevi ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Dikkat

misafirhaneara.com ülkemizde bulunan resmi kurumlara ait misafirhanelerin tanıtımı yapmak için açılmış bir sitedir. Resmi kurum sitesi değildir. Resmiyetle hiçbir bağı yoktur. Sadece misafirhanelerin herkes tarafından tanınmasını bilinmesini amaçlayarak hazırlanmış bir sitedir.

Yakındaki Misafirhaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir