Aksaray Dsi Misafirhanesi

Aksaray DSİ Misafirhanesi
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Aksaray Dsi Misafirhanesi, Aksaray merkez de bulunmaktadır. Devlet Su İşleri 44. Bölge Müdürlüğüne bağlı olan Aksaray Dsi Misafirhanesi Aksaray da yapılacak tatil, iş gezisi ve yol üstü konaklamalar için kullanılabilecek ucuz ve temiz bir misafirhanedir. Kamu personellerinin ile sivillerin de konaklayabileceği bir misafirhanedir.

 

Dsi misafirhaneleri, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından işletilen ve su projeleri, baraj inşaatları veya hidroelektrik santralleri gibi uzun vadeli projelerde çalışan personel için konaklama imkanı sunan tesislerdir.

 

Aksaray Dsi Misafirhanesi de bu tesislerden biridir ve Aksaray ilinde yer almaktadır. Aksaray Dsi Misafirhanesi’nin, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bir proje kapsamında inşa edildiği bilinmektedir.

 

Aksaray Dsi Misafirhanesi, konuklarına rahat bir konaklama imkanı sunmaktadır. Misafirhanede 24 saat sıcak su, merkezi ısıtma, internet erişimi gibi olanaklar mevcuttur. Odalar ferah ve kullanışlıdır. Ayrıca, misafirhanenin yemekhane bölümünde yemek servisi yapılmaktadır.

 

Aksaray Dsi Misafirhanesi fiyatları, konaklama süresine ve kişi sayısına göre değişebilmektedir. Ancak, genel olarak diğer Dsi misafirhanelerinde olduğu gibi uygun fiyatlı olduğu bilinmektedir.

 

Aksaray’da kamu misafirhaneleri arasında yer alan Aksaray Dsi Misafirhanesi, Devlet Su İşleri çalışanlarına ve yakınlarına hizmet verdiği gibi diğer kamu personeli ve sivil vatandaşlara da hizmet vermektedir.

 

Aksaray Dsi Misafirhanesi, Devlet Su İşleri personeli için uygun fiyatlı konaklama imkanı sunan bir tesis olarak öne çıkmaktadır. Aksaray Dsi Misafirhanesi fiyatları, diğer Dsi misafirhanelerine göre daha ekonomiktir. 

 

Devlet Su İşleri misafirhanelerinde kendi personellerinden ziyade dışarıdan sivil vatandaşlarında misafir olarak konaklama yapabilirler. DSİ misafirleri genellikle temiz ve rahat bir konaklama yapılabilecek işletmelerdir. Odalarda TV, mini buzdolabı, klima, elbise dolabı, banyo ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır. 

 

 

Aksaray ’ da Gezilecek Yerler;

 • Ihlara Vadisi
 • Sultanhan
 • Hasan Dağı
 • Selime Katedrali ve Peri Bacaları
 • Eğri Minare
 • Ulu Camii
 • Narlı Göl
 • Acem Höyük
 • Aziz Gregorius Kilisesi
 • Zinciriye Medresesi
 • Yılanlı Kilise

 

Aksaray Dsi Misafirhanesi Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

Resmi Gazete ’de 2023 Ocak ayında yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ ile 2023 yılındaki güncel misafirhane ücretlerinin taban fiyatları belirlendi.

Güncel fiyat bilgisi için lütfen tesis ile iletişime geçiniz.

 

NOT: Rezervasyon yapmak isteyenler konaklama tarihinden önce misafirhane ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu, güncel fiyatları, yemek ücretlerini, oda bilgilerini ve aklınıza takılan soruları öğrenebilirler.

 

 

Aksaray Dsi Misafirhanesi İletişim Numaraları

Aksaray Dsi Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için iletişim numarası; Oda fiyatlarını öğrenmek, rezervasyon yaptırmak veya bilgi almak için;

Tel: 0 382 213 10 47  Dahili: 2424

 

 

Aksaray Dsi Misafirhanesi Adresi

Aksaray Dsi Misafirhanesinde konaklama yapmak isteyenler için adres bilgisi; Şifahane mahallesi 3153 sokak no:2 Merkez/Aksaray

 

 

 

Devlet Misafirhanelerinde Klima ve Televizyon Var mı?

Misafirhanelerinin birçoğunun standart odalarının içerisinde klima, televizyon, mini buzdolabı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.  Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek oda bilgisini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhane Yemek Ücretleri Ne Kadar?

Kamu kurumlarına ait misafirhane, polisevi, öğretmenevi ve konukevlerinin bir çoğunda yemek hizmeti verilmektedir. 2022 yılı Ocak ayında Resmi Gazete ’de yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ konulu tebliğde, 24,80, 31,30 ve 37,70 TL olarak belirlenmiştir. Ancak misafirhanelerin konumu, hizmet standartları ve bulunduğu yere göre fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon yapılmadan önce misafirhane ile iletişime geçilerek yemek ücretlerini sorabilirsiniz.

 

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Devlet misafirhaneleri ülkemizin hemen hemen her ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesisler bulunmaktadır. Kamu ve kuruluşların kendi belirledikleri yönergelere göre kimlerin kalacağı ve ücretlendirme politikaları değişkenlik gösterebilir. Kamu ve kuruluşların kendi personellerine ve sivil vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

Hangi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Misafirhaneleri Var?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşunun misafirhaneleri bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Öğretmenevleri
 2. Polisevleri
 3. Üniversitelerin Konukevleri
 4. Orman Müdürlüğü Misafirhaneleri
 5. DSİ Misafirhaneleri
 6. Karayolları Misafirhaneleri
 7. PTT Misafirhaneleri
 8. TCDD Misafirhaneleri
 9. SGK Misafirhaneleri
 10. Uygulama Otelleri
 11. TEDAŞ Misafirhaneleri
 12. Sendika Misafirhaneleri
 13. Belediye Misafirhaneleri
 14. Özel İdare Misafirhaneleri

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Yazılar

Popüler Misafirhaneler